Piyasadaki Kaos Sonrası Binance CEO’sundan Kritik Açıklama!

0 453

Kripto para piyasası düşüş eğiliminde ve piyasalarda yaşanan panik, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ) bir tweet ile tepki vermesine neden oldu:

Changpeng Zhao, attığı tweet’te, ”Sizi korkutmak ve piyasadan silmek
istiyorlar.” dedi ve açıklamasının finansal tavsiye niteliğinde olmadığını da sözlerine ekledi. CEO, trader’ları ve yatırımcıları, telafi edilemeyen beklenmedik kayıpları önlemek için gerekli özeni göstermeye ve sakin olmaya davet etti.

Geçtiğimiz birkaç saat içinde kripto piyasası, boğa koşusu nedeniyle değil, ani düşüşü nedeniyle yatırımcıları bir kez daha şok etti. Açık olmak gerekirse, CoinGecko’daki ilk 100 kripto para birimi, son 1 saat içinde yüzde 10 ila yüzde 20 arasında bir fiyat düşüşü yaşadı. Nitekim bu, küresel kripto para yatırımcıları arasında FUD’e (korku, belirsizlik ve şüphe) neden olabilecek bir olay.

Piyasa konumu açısından, kripto dünyasının piyasa değerinde neredeyse 2 trilyon dolar var. Bilhassa, kripto para sektörü güçlü duruyor ve ani piyasa düşüşleri ile kolayca yıkılmayacak. Bu nedenle, trader’lar ve yatırımcılar, ani bir piyasa düşüşü söz konusu olduğunda güvenlerini kaybetmemelidir. Bu, kripto alanında normal bir durumdur.

Bugün, lider kripto para birimi Bitcoin, 55 bin doların üzerindeki işlem fiyatıyla liderliğini koruyor. Ethereum 2130 dolar’ın üzerinde işlem fiyatı ile takip ediyor ve Binance Coin 457 dolar ile üçüncü sırada. Bu ilk 3 kripto para birimi, kripto para pazarındaki son piyasa düşüşüne rağmen güçlü kalıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku