Stratejist Bitcoin (BTC)’İ Yeni ATH’ye Taşıyacak Faktörü Açıkladı!

40

Axon Strategy kurucusu Michael Lee, 26 Temmuz Pazartesi günü FOX Business’ta Bitcoin (BTC)’in geleceğine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Lider kripto para birimi ivme kazanırken, Lee  Bitcoin’in yeni ATH’lere ulaşacağını savundu.

”Amazon haberleri söylentiden ibaret”

Amazon, 2021 sona ermeden, Bitcoin ödemelerini kabul etmek istiyor. Bugün ortaya çıkan bir rapor, bu söylentilerin doğru olduğu yönünde somut bilgiler sızdırdı. Şirket ayrıca hafta sonu, kripto para ve Blockchain strateji uzmanı arayan bir iş ilanı yayınladı. Fox Business’ta yaptığı röportajda, piyasa stratejisti Michael Lee, Amazon’un iş ilanını ve bir gün Bitcoin’i kabul edeceğine dair haberleri mantıksız bir söylenti” olarak nitelendirdi.

Bitcoin’in “değişken bir varlık olduğunu ve devam eden sınırsız para basımının bir sonucu olarak bu yılın başlarında 60 bin dolara ulaştığını söyleyen Lee, Bitcoin’i enflasyon gibi sorunları ortadan kaldırabilecek bir alternatif olarak nitelendirdi ve şunları ekledi:

  Bir noktada, yaratılan her para birimi başarısız oldu. Bitcoin buna bir alternatif.

Bitcoin fiyatını yeni ATH’lere ulaştıracak faktör

Hükümetten daha fazla teşvik almanın mümkün olup olmadığı ve Bitcoin (BTC)’in ticaretinin bu olup olmadığı sorulduğunda Lee şunları söyledi:

Aniden bir haftadan biraz fazla bir süre içinde 29 bin dolar’dan neredeyse 40 bin dolar’a çıkıyorsunuz. Federal Rezerv’den kısıtlayıcı politika görmemiz an meselesi. Ve bu sadece Fed’de değil, dünya çapındaki merkez bankalarında da böyle. Bitcoin fiyatının önündeki en büyük engel FUD ve regülasyon eksikliği. Çin yakında tamamen Bitcoin’i yasaklayabilir. Kripto para karşıtlığı, her yerde devam ediyor.  Regülasyon yapıldığında ve BTC resmen tanındığında, artık FUD faktörü ortadan kalkacak. Bitcoin’in Amazon’a veya herhangi bir büyük şirkete ihtiyacı yoktur. Gerekli yasal düzenlemeler yapıldığında, artık BTC’nin yeni ATH’lere ulaşmaması için hiç bir neden yoktur.

Bitcoin (BTC)’de Ayı Piyasası Ne Kadar Sürecek?

Stratejiste göre, Bitcoin tam da bu nedenle tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşacak gibi görünüyor. Bu, önümüzdeki birkaç ay içinde olabilir veya olmayabilir. Lee, Bitcoin’in uzun vadede herkesi şaşırtacak derecede bir fiyata ulaşacağına  dair güvence verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Kaynak Invezz.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku