Cihadizm ve Bitcoin (BTC): Fransa Bu Cinayet İle Çalkalanıyor!

0 77

El Kaide yanlısı grup Jaysh Al-Malahim tarafından Arapça, Fransızca ve İngilizce olarak hazırlanan ”The Wolves of Manhattan” adlı cihatçı bir dergi, “haçlı bir polis”i öldüren herkese 60 bin dolar değerinde Bitcoin (BTC) ödül teklif etmesinden dokuz gün sonra, Fransa’nın Rambouillet şehrinde, bir Fransız polis kadın, aşırı islamcı bir saldırgan tarafından boğazı kesilerek katledildi.

Geçen ay, polis memuru Stéphanie Monfermé, Rambouillet şehrindeki karakolunun önünde “Allahu Ekber” diye bağırdığı iddia edilen Jamel Gorchene tarafından boğazından iki kez bıçaklandı. 49 yaşındaki iki çocuk annesi polis, ölümünden sonra bir Fransa’nın en üst devlet nişanı olan Legion d’Honneur ile ödüllendirildi. 36 yaşındaki Tunuslu katil, Monfermé’nin meslektaşları tarafından olay yerinde vurularak öldürüldüğü.

İslami terörizm ile herhangi bir bağı olup olmadığı araştırılan Tunuslu Gorchene’nin, cihadist dergi “Wolves of Manhattan”ın Batılı bir polisin öldürülmesi karşılığında 60 bin dolar değerinde Bitcoin ödülünü elde etme isteğinden etkilenmiş olabileceği düşünülüyor. Fransa’nın terörle mücadele savcısı, Gorchene’nin cinayetten iki gün önce, hem derginin hemde diğer cihatçı propaganda videolarını izlediğini söyledi.

Savcı Jean-Francois Ricard bir basın toplantısında, katilin cep telefonunun yanı sıra sosyal medya paylaşımlarının analizine dayanarak, “radikalleşmesinin pek şüphe uyandırıcı görünmediğini” söyledi.

”Zehirli Maske Dağıtın”

Aynı dergi, geçtiğimiz Kasım ayında COVID-19 ile ilgili bir makale yayınlayarak, müslümanların, Batılı kurbanlarına zehirli yüz maskeleri dağıtmaları gerektiğini öne sürdü. .

Orta Doğu Medya Araştırma Enstitüsü (MEMRI) tarafından yayınlanan Cihad ve Terörizm Rapor’una (JTTM) göre Wolves dergisinin ikinci sayısı, 14 Nisan’da Monfermé cinayetinden dokuz gün önce yayınlandı. Enstitü derginin Bitcoin ödülü kampanyasın cinayette büyük bir rolü olabileceğini belirtti.

Yaşanan cinayetin ardından, İtalya, Almanya ve Britanya’nın yanı sıra diğer Batılı ülkelerin büyük önlemler aldığı belirtildi.

Yetkililerin iddialarına göre, radikal cihatçıların, ABD’deki seçim protestoları veya Fransa’nın sarı yeleklilerinin protestolarına karışarak büyük katliamlar yapabileceği ifade edildi. Derginin üyelerine şu şekilde e-mail attığı ortaya çıkarıldı:

“Yalnız kurtlar” geceleri çalışmalı, kimliklerini gizlemeli, protestocu olarak kılık değiştirmeli, ve protestoculara benzer görüşlere sahip olduklarını söylemeli. Sonra da öldürebileceği kadar haçlı öldürmeli”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku