Stratejist Uyardı: Bu Gerçekleşirse, Bitcoin Çökebilir!

1.153

Makro yatırım stratejisti Lyn Alden, Bitcoin (BTC)’in 20 bin doların altına düşmesine şaşıracağını söyledi. Yatırımcıları olası çöküş konusunda uyaran stratejist ayrıca, lider kripto para birimi için korkutucu bir tahminde bulundu.

 Geçmişte yüzde 85’lik çöküşler yaşandı

Alden’e göre Bitcoin fiyatındaki 20 bin doların altına iniş kendisini şaşırtacak bir gelişme olarak görülse de, ünlü isim bunun mümkün olduğunu ifade etti. Bitcoin’in geçmişte yüzde 85’lik düşüşler yaşadığını belirterek bu sefer de benzer bir durumun yaşanabileceğini açıklayan stratejist konu ile ilgili şunları söyledi:

20 bin doların altında bir baskı görmek beni biraz şaşırttı. Yine de bu çöküşün yaşanması ihtimaller dahilinde. Bitcoin geçmişte 85’lik düşüşler yaşamıştı. Bunun yanında büyük patlamalar da yaşadığını gördük. Göstergelerin çoğu, bu döngüde aynı coşku seviyesine ulaşmadıklarını gösterdi, bu yüzden temelde onu daha az aşırı bir tepe noktasından ölçüyorsunuz. Büyük bir sivri uçtan daha fazla yuvarlanan tepeye sahipti. Temelde piyasanın daha olgun olduğunu düşünüyorum, bu yüzden 20.000 baskı görsem biraz şaşırırdım.

Makro yatırım stratejisti Lyn Alden,  kripto para piyasasının belli bir olgunluğa erişmesinden dolayı Bitcoin’ (BTC)’in aşırı fiyat dalgalanmalarına sahip olma olasılığının artık daha düşük olduğunu söylerine ekledi.

Bitcoin fiyatı için FED kilit bir öneme sahip

Alden, iyimserliğine rağmen, belirli koşullar altında bir Bitcoin çöküşünün hala mümkün olduğunu da sözlerine ekledi. Ünlü stratejiste göre Federal Rezerv’in faizleri arttırması veya parasal sıkılaşmaya geçmesi BTC için her şeyi bitirebilir. Buna ek olarak kredi piyasalarının donması ve bunun gibi likiditeye zarar veren olayların görülmesi, BTC için işleri zorlaştıracak. Alden konu ile ilgili şunları söyledi:

FED’in sıkılaştırması ya da en azından sıkılaştırmadan bahsetmesi Bitcoin fiyatını çökerterek 20 bin dolar seviyelerinin altına çekebilir. Bence bir likidite sorununuz varsa, kredi piyasalarınız donuyorsa, bunun gibi bir tür büyük olay yaşıyorsanız, çok likit olmayan bir Bitcoin yükselişi görebilirim. Sanırım bunu engellemezsek, 20 bin doların altında bir sürdürülebilir seviye görmek beni biraz şaşırtabilir.

Stratejist Alden, Bitcoin (BTC)’in bu hafta 34 bin dolar seviyelerine inerek, tüm zamanların en yüksek seviyesinin yarısının altına düşmesinden sonra bu görüşlerini paylaştı. Şuan lider kripto para birimi 36.0536,32 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Daha fazla kripto para haberi için Kriptoarena.com web adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku