Stratejist Raoul Pal Bitcoin (BTC) Fiyatındaki Son Düşüşü Değerlendirdi

0 62

Yatırım stratejisti Raoul Pal, Bitcoin’in (BTC) iki haftada göreli güç göstergesinin (RSI), Mart 2020’deki “Kara Perşembe” çöküşünden bu yana görülmeyen seviyelere düştüğünü tespit etti.

Global Macro Investor ve Real Vision Group CEO’su, Bitcoin’in haftalık RSI’sının, “2017 boğa koşusunun ilk bölümünde, Bitcoin ”hiper-uzaya” ulaşmadan önce yapılan düzeltmelerle karşılaştırılabilir seviyelere düştüğünü de belirtti.

TradingView’e göre, Bitcoin hafta sonu yaklaşık yüzde 15 değer kaybederek, 50 bin dolar’ın altına düştü.

Pal, “Boğa piyasasındaki düzeltmeler tehdit değil fırsattır,” diye ekledi.

Zincir içi analiz sağlayıcısı Glassnode, çökmenin derinliğine de dikkat çekerek, şu anda zararda olan Bitcoin adreslerinin 25 Nisan’da dokuz ayın en yüksek seviyesi olan neredeyse 6,4 milyona ulaştığını bildirdi. Bu gelişmeye rağmen, Bitcoin adreslerinin yüzde 86’sı şu anda kârda.

Piyasalar, Pal’ın Bitcoin’in bir sıçrama yaşayacağı iddiasıyla hemfikir görünüyor ve BTC, bugün erken saatlerde yaklaşık 47 bin dolarlık seviyeden, altı saat içinde yüzde 11.5 oranında artış kaydetti.

Glassnode’un grafiklerine atıfta bulunan analist William Clemente III, piyasanın hızla yükselmesiyle Pazartesi sabahı Asya piyasası işlemleri sırasında BTC kısa likidasyonlarında 88,7 milyon dolar olduğunu gözlemledi.

Keskin sıçramaya rağmen Bitcoin, 14 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65 bin dolardan işlem görürken yüzde 27 oranında değer kaybetti. Düşüş trendi Bitcoin’in hakimiyetinin yüzde 50’ye düşmesine neden oldu. TradingView’e göre, BTC pazar payı en son Temmuz 2018’de yüzde 50’nin altına düştü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku