Stok Akış Modeline Göre (S2F) Bu 4 Nedenden Ötürü Bitcoin (BTC) Ağutos Ayında Bu Seviyeye Yükselecek

0 0

Medyadaki son manşetler Bitcoin Halving (yarılanma) ve bunun Bitcoinin fiyatı üzerindeki etkisi hakkındaki makalelerle dolu. Bunlar popüler gerçeklerdir ve Bitcoinin son rallisinin argümanları olarak defalarca tekrarlandı. Tekrarlama o kadar aşırı bir hale geldi ki bu gerçeklerle ilgili resim video ve bir sürü paylaşım Twitterda geniş yer buluyor. Ancak sorulması gereken asıl soru “Bir varlığın mantıksal büyümesini rasyonelleştirmek gerçekten kritik mi?”

Bitcoinin tasarım gereği her yarılanmadan sonra değerinin artması bekleniyordu ve şu anda olanlar da bu yönde. Bununla birlikte stok akış modelini ortaya çıkaran analist Plan Bnin bu model (S2F) aracılığıyla yarılanmalara  bakış açısı tamamen farklı.  Uzun bir kripto kışının ardından mevcut fiyat rallisi de bunu gösteriyor. 

Geçmişte mantıksız görünen tahminler şimdi gerçek oldu. Plan Bnin 2020nin ilk yarısı için daha doğrusu 2020nin Mayıs ayı için tahmin ettiği Bitcoin fiyatı 50 bin doların üzerinde bir seviyeydi ancak oynaklık ve işlem hacmi fiyattaki üstel artışı desteklemedi ve Mayısta BTCnin fiyatı 10 bin doların altında kapandı. Modelin yaratıcısı Plan Bye göre model yatırımcıların daha oynak bir ralli beklemesine yol açtı ve bu Bitcoinin rallisi ivme kazanmadan ve Ağustos 2020de 10 bin dolar eşiğini geçmeden önce bir fiyat düşüşünün ayrıntılı anlatımlarına yol açtı. Analist Plan B şunları ekledi:

“38 bin dolar güzel ancak yine de genellikle faz geçişini  ve artık düşüşün yaşanmayacağı noktayı işaret eden daha büyük aylık sıçramayı bekliyorum.”

 2021 Ağustos BTC Fiyat Tahmini

2021de Bitcoin toparlanırken ve altcoinler de bu yükselişi takip ederken öne çıkan ana temalar şunlardır:

 Hepsi olmasa da çoğu fiat para biriminde giderek artan enflasyon

– Çoğu ekonomide son derece düşük ve negatif faiz oranları

– Yüksek fiyattan bağımsız olarak mevcut fiyat seviyesinde devam eden ve artan kurumsal ilgi

– Altcoin ve merkezi olmayan finans (DeFi) büyümesi ve artan kilitli  toplam değer

Bitcoinin fiyat artışıyla ilgili anlatılar zaten bu temalardan birini veya birkaçını desteklediğinden Plan Bnin stok akışı modelinin Ağustos 2021e kadar BTCnin 100 bin doları geçmesi tahminleri mantıklı görünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku