Tüm Hindistan Pes Dedirten Bu Zeki Hacker ı Konuşuyor 

0 1

Hindistan polisinin 25 yaşında ve şu anda hapiste olan Srikrishna isimli bir hackerdan 11 milyon dolar değerindeki 31 Bitcoini geri aldığı bildirildi. Hackerın söz konusu Bitcoinleri dolandırıcılık yoluyla elde ettiği ifade edildi.

Bilgisayar mühendisi olan Srikrishna iddia edildiğine göre bir uyuşturucu satıcısı ve daha önce birçok suçtan yargılanmış ve tutuklanmıştı. Srikrishna’nın uyuşturucu ticaretinin yanı sıra özel siteleri ve devlet web sitelerini hacklemekten suçlu bulundu. Zeki hacker Ağustos 2019da eyalet hükümetinin e-satın alma portalından 1. 5 milyon değerinde hırsızlık yapmakla suçlandı.

Bitcoin Borsalarını da Hackledi 

Soruşturmalar Hindistan polisi tarafından Srikrishna hala hapisteyken yürütüldü. Srikrishanın en az üç Bitcoin borsasını ve 10 poker web sitesini de içeren 14 web sitesini hacklediğini ortaya çıkardılar. Polis suçlunun hesabında tuttuğu yaklaşık 31 BTCye el koydu.

Polis memuruSandeep Patil şunları söyledi;

“Soruşturma sırasında hacker Srikrishnanın üç Bitcoin borsasını ve 10 poker sitesini hacklediği tespit edildi ve 31 Bitcoin ele geçirildi.”

Bölgedeki popüler bir Bitcoin tüccarı da uyuşturucu ticaretinde Srikrishna ile ortaklık kurduğunu ortaya çıkınca tutuklandı.

 Srikrishna çok sayıda suçtan hüküm giydi. 12 Ocakta şehrin merkez hapishanesine konuldu. Polis komiseri Kamal Pant Srikinin bilgisayarları kullanma konusundaki üstün becerilerine değinerek bigisayar mühendisi genç hacker tarafından işlendiği iddia edilen birkaç yasadışı faaliyetten bahsetti:

“Birkaç çevrimiçi oyun sitesini hackledi ve sahiplerinden ve oyuncularından zorla para aldı. Bu zeki hacker çevrimiçi kumar oyunlarında rakiplerinin kartlarının görüntüsüne erişebilir. Srikrishna yasadışı yollarla elde ettiği paraları Chikkamagaluru ve Kabinideki lüks tatil köylerinde beş yıldızlı otellerde ve Goa gibi turistik yerlere harcıyordu”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku