Stok Akış Modeline Göre Bitcoin İçin (BTC) Bu İki Senaryodan Birinin Gerçekleşmesi Daha Olası

0 9

Plan Bnin popüler stok akış modeli Bitcoinin fiyatının sonunda 100 bin ila 1 milyon dolar gibi devasa fiyatlara ulaşabileceğini iddia ediyor. Bu teori kripto para biriminin kıt arzına dayanmaktadır.

Bununla birlikte Bitcoin günlük hisse senedi akış grafiğine bakıldığında kripto para varlığı şu anda geçmiş döngülere kıyasla aşırı değer kazanmış durumda. Bu varsayımsal karşılaştırmaya dayalı olarak piyasa değeri açısından lider kripto para birimi için bunun ne anlama geldiği aşağıda açıklanmıştır.

Geçmiş Döngü ile Karşılaştırıldığında Göre Bitcoin Aşırı Değer Kazandı

Bitcoin son zamanlarda öncelikle kripto para biriminin sabit sınırı olan 21 milyon BTC arzı nedeniyle popülerlik kazandı. Daha da azı dolaşımdayken milyonlarca daha fazlasının kaybolacağından veya sonsuza kadar kilitlendiğinden şüphelenildiğinde Bitcoin potansiyel olarak şimdiye kadar bilinen en zor para türü oalrak nitelendiriliyor.

Sınırlı bir arzı olan altınla yapılan karşılaştırılması ve kıymetli metalin dijital versiyonu olarak adlandırılması lider kripto para birimine fayda sağladı.

 Kıtlığına dayanarak altına bir değerleme eklemeye çalışmak için bazı modeller oluşturuldu. Bu benzetme finansal modellere de yansıyor ve daha önce geleneksel finansal sistemlerde kullanılan Stock Akış Modelinin Bitcoin’e de uyarlanmasını sağlıyor.

Stok Akış Modeli CNBC ekonomistlerinden diğer önde gelen kripto para analistlerine kadar birçok uzman tarafından sürekli  alıntılanmıştır ve kripto para birimi topluluğunda en çok kullanılan modelelrden biridir. Model her bir BTCnin nihayetinde 100 bin ila 1 milyon dolar ve daha fazla değerde olacağını öngörüyor ve fiyat hareketi tarihsel olarak mükemmel bir şekilde izliyor.

“Saat gibi” işleyen bu model bu döngü ile son döngü arasında görsel olarak bir fark olsa da çalışmaya devam ediyor. Bitcoin şu anda Stok Akış Modeline göre medyanın üzerinde bu da son döngüye kıyasla şu anda çok fazla değer kazandığını gösteriyor.

Fiyat hareketinin medyanın üzerinde saptığı tüm durumlar bunun altında dik bir düzeltmeyle sonuçlandı.

İki Senaryo

 Kripto para uzmanlarına göre bu durum iki şekilde yorumlanabilir:

 İlk olarak mevcut döngü 2017’den çok daha fazla yükselişe sahip olabilir. Bu da büyük bir düzeltme yaşanmadan önce fiyatın 100 bin dolara kadar yükseleceği anlamına geliyor olabilir. Ancak son 1 haftadır yaşanan hareketler bu yorumun geçerliliğinin sorgulanmasına sebep olabilir.

İkinci olarak bu aşırı değerlenme çok büyük bir düzeltme etkisi yaratacak ve sonrasında BTC 100 bin dolara doğru yeni bir boğa koşusu başlatacak. Günümüzdeki fiyat hareketleri göz önünde bulundurulduğunda bu seçenek daha olası hale geliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku