Bitcoin (BTC) Avustralya da Emin Adımlarla İlerliyor! İşte Son Anket Sonuçları!

0 2

Şubat ayı boyunca yapılan ve 2000den fazla Avustralyalı yatırımcının katıldığı bir anket kripto para biriminin altın ve gümüşten daha popüler bir yatırım olduğunu ortaya çıkardı. Ancak kripto paraların hisse senetlerini yakalamak için daha uzun bir yolu olduğu görülüyor.

 BTC Markets adına yapılan anket Avustralyalı yatırımcıların yüzde 12.6sının Bitcoin veya diğer kripto para birimlerine sahip olduğunu kıymetli metallere sahip olanların ise yüzde 12.1 oranında olduğu sonucunu ortaya koydu.

Bununla birlikte hisse senedi piyasası yatırımcılar için açık ara tercih edilen ilk tercih oldu. Ankete katılanların yüzde 636sı doğrudan hisse senedi sahibi ve yüzde 288i borsa yatırım fonlarına veya yönetilen fonlara yatırım yapmaktadır. Ankete katılanların yüzde 258i emlağa yatırım yaparken yüzde 188 ise değerli “koleksiyon eşyalarına” yatırım yaptıklarını söyledi.

Avustralyalı kripto yatırımcıların yüzde 832si Bitcoin ve yüzde 42si Ethereuma yatırım yaparak Bitcoin ve Ethereumu büyük ölçüde tercih ediyor ardından yüzde 285i Ripple yüzde 18i Litecoin ve yüzde 12si ise Cashe yatırım yapıyor.

Bitcoin Artık Herkes İçin

Araştırma kripto para birimi yatırımcılarının neredeyse üçte birinin ilk yatırımlarını Mart 2020de COVID-19un neden olduğu piyasa çöküşünden sonra yaptığını ortaya koydu. Bu araştırma Ekim 2020de yapılan bir başka anketle destekleniyor ve ankete katılanların yüzde 39u salgın başladıktan sonra Bitcoini daha çekici bulduklarını ifade ettiler.

Son aylarda tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselen birçok kripto para birimine rağmen Avustralyalı yatırımcıların yüzde 51i kriptol paralarını yakında satma niyetinde olmadıklarını belirtirkenyüzde 31i en az üç yıl elde tutulduktan sonra satmayı planlıyor. Satmak veya kar elde etmek isteyen yüzde 49luk kesmin beşte biri sermayeyi kripto para birimine yeniden yatırmayı planlıyor.

Anketteki en büyük oranı oluşturan Avustralyalı kripto yatırımcılarının (yüzde 363) yaşları 25-34 arasında ardından yüzde 31i 35-44 yaşları arasındaydı. Erkekler tüm kripto yatırımcılarının yüzde 63ünü oluşturuyordu ve yatırımcıların dörtte biri yılda 100 bin dolardan fazla gelir elde etti.

BTC Markets CEOsu Caroline Bowler artan sayıda yaşlı Avustralyalının kriptoya yatırım yaptığını 60 yaş ve üzerinindeki yatırımcı sayısının iki katına çıktığını ve bu yatırımcıların son birkaç yılda müşteri tabanının yüzde 10unu oluşturduğunu belirtti:

“Son 12 ayda 25-45 yaş arası erkek yatırımcılardan çok daha geniş bir yaş grubuna özellikle de yatırım portföylerini çeşitlendirmek isteyen ve en hızlı büyüyen varlık sınıfına yatırım yapmak isteyen emeklilere doğru bir geçiş gördük. Artık yaşlılarda kripto paralara ilgi gösteriyor”

Araştırma 2020nin Aralık ayında yapılan ve neredeyse beş Avustralyalı yetişkinden birinin kripto paraya sahip olduğunu tespit eden anket de dahil diğer anketlerle büyük ölçüde uyumlu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku