STARBUCKS, BİTCOİN İÇİN KAHVE MEDYA RAPORLARINI AÇIKLIYOR

0 0

Ana akım medyadaki raporların aksine Starbucks kahve perakende satış mağazalarında doğrudan bitcoin ödemelerini kabul etmeyeceğini açıkladı.

Starbucks Microsoft ile “Bakkt” olarak adlandırılan Kıtalararası Değişim (ICE) ile yeni bir kripto para birliğinin bir parçası oldu.Buna göre Bitcoin gibi kripto paraları temelde ana akım haline getirebilecek düzenlenmiş bir Wall Street platformu.Bakkt CEOsu Kelly Loeffler yaptığı açıklamada dijital varlıkların (bitcoin gibi kripto-para birimleri gibi) küresel pazarlarda ve ticarette dönüştürücü potansiyelinin açığa çıkarılmasına yardımcı olan açık bir platform oluşturmak için işbirliği yapıyor.

Kripto para birimi sektörü için çığır açan bir gelişme ICEnin kurucusu ve CEOsu Jeff Sprecherin bitcoin talep etmesine yetecek kadar “dünya çapındaki ilk para birimi olma potansiyeli var”Birçok ana akım medyası “Yeni Starbucks ortaklığı Microsoft ile müşterilerin Frappuccinosun bitcoin ile ödeme yapmasına izin veriyor” başlıklı CNBCnin beğenisine katılarak hikayeyi pekiştirdi.Ancak Starbucks bu tür raporları doğrudan reddetti ve doğrudan bitcoinleri kabul etmeyeceğini açıkladı ancak müşterilerin çıkışlarında harcamadan önce kripto para birimini ABD doları ile değiştirmelerine yardımcı olacak.

Starbucks perakende satış noktalarında kullanılmak üzere kripto paralarını takasına yardımcı olmak için düzenlenmiş tüketici uygulamalarını desteklemede “önemli bir rol oynayacağını” ve Cuma günü yapılan duyuruda yer alan basın açıklamasında rol oynadığını vurguladı.Starbucksın açıkladığı Bakkt platformu kripto para birimlerinin “alım satımını ve dönüşümünü” “Bitcoin bugün en çok sıvılaşan dijital para birimi” olarak görecektir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku