Stablecoinler, Bitcoin in son dalgalanmasından önceki günlerde coştu

0 0

CryptoQuant CEOsu perakende yatırımcılarının Bitcoini satın aldığını söylüyor.

Bitcoinin son fiyat artışından önceki günlerde stabilcoinler büyük ölçüde benzeri görülmemiş bazı davranışlar sergileyerek çılgınca hareket sergiledi.

CryptoQuantın verilerine göre 18 Ekimde borsalara taşınan stabilcoinler sırasıyla 60.000 ve 56.000lik rekor seviyelere ulaştı. Çıkışın verileri USDTyi Ethereum PAX USDC TUSD DAI SAI BUSD HUSD ve USDKda izledi. Dolar değeri açısından tüm stablecoinlerin toplam girişine gelince olağanüstü eğilimler tespit edilmedi.

CryptoQuant CEOsu Ki Young Ju Cointelegrapha girişlerin dolar değeri açısından çok büyük olmasa da perakende yatırımcılar arasında yükseliş eğilimi gösterdiğini söyledi:

“Daha fazla bireysel yatırımcıdan para yatırmak genellikle piyasa duyarlılığının yükselişe dönüştüğü anlamına gelir.”

Ju piyasanın yüksek adresinin ve işlem sayısının girişlerin birkaç büyük oyuncudan ziyade çok sayıda perakende yatırımcıdan geldiğini gösterdiğine inanıyor. Varsayım yatırımcıların diğer kripto varlıklarına özellikle de Bitcoine dönüştürmeyi planladıklarında borsalara stabilcoinler göndermesidir. Tether dün Tron (TRX) ağında 450 milyon USDT bastı. Şirketin CTOsu Paolo Ardoino daha önce miktarın onaylandığını ancak düzenlenmediğini açıklamıştı:

“PSA: Tron Networkte 300M USDt envanter yenileniyor. Bunun yetkilendirilmiş ancak düzenlenmemiş bir işlem olduğunu yani bu tutarın sonraki dönem düzenleme talepleri için envanter olarak kullanılacağını unutmayın. “

Tether’in piyasa değeri 2020de dört katına çıktı yıla 4 milyar dolarla başladı ve bu makale yayınlandığı tarihte 16 milyar dolara yükseldi. Bu arada büyük borsalardaki Bitcoin bakiyeleri yıllardır ilk kez 25 BTCnin altına düştü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku