Bitcoin bu anahtar seviyenin üzerinde konsolide olmazsa 11.900 Dolara kadar düşebilir

0 0

Bitcoin ve kripto para piyasası için son birkaç gün heyecanlı geçti.

Bitcoin alıcılar ve satıcıların 13.200 Dolarlık hafif reddinin ardından büyük ölçüde bir çıkmaza girmesiyle geç saatlerde tutarlı kazançlar yapmayı başardı.

Bu son iki gün içinde yakalandığı 13.000 $ civarında hafif bir konsolidasyon aşaması yarattı.

Bu aşama kısa vadede devam ederse BTCnin 12.800 Doların üzerinde tutmaya devam etmesi gerekiyor.

Bir analist bu seviyenin altındaki bir kırılmanın kapıları 11.900 Dolara düşmek için açabileceğini belirtti.

Bitcoin ve kripto para piyasası Bitcoinin önceki zayıflığı onu 13.200 Dolarlık yeni yüksek seviyelere gönderen güzel bir hafta yaşadı.

Bu hareketin yoğunluğu tüccarlar ve yatırımcılar arasında bir coşku ve umut duygusu uyandırdı ve önümüzdeki günlerde ve haftalarda daha fazla yükseliş bekleyeceği öngörülüyor.

Bunun gerçekleşmesi için boğaların 12.800 doların altında bir kırılmaya karşı savunmaya devam etmesi gerekiyor.

Bir analist bu seviyenin altındaki bir kırılmanın BTCnin 11.900 $ a doğru keskin bir düşüş görmesi için kapıları açabileceğini belirtti.

Satış Baskısı Artarken Bitcoin İvme Kazanmaya Çabalıyor 

Kısa vadede 13.000 Doların altındaki bölgedeki bazı ağır satış baskısı nedeniyle Bitcoinin ivmesi biraz düşüyor.

Bu bölgenin üzerine çıkıncaya kadar yakın vadede bir geri çekilmenin yakın olma olasılığı bulunuyor.

Yazım sırasında Bitcoin şu anki fiyatı 12.985 Dolarda sabit işlem görüyor. Bu son birkaç gündür işlem yaptığı fiyat civarındayer alıyor.

Her satış olumlu bir işaret olan boğalar tarafından agresif bir şekilde absorbe edildi.

Analiz: BTC Bu Noktayı Savunmak Zorunda   

Amsterdam Menkul Kıymetler Borsasında kripto odaklı popüler bir analist ve tüccar Bitcoinin mevcut teknik görünümü hakkındaki düşüncelerini paylaşırken yakın vadede izlenecek en önemli destek seviyesinin 12.800 ABD doları olduğunu belirtti.

Bu seviyedeki bir savunmanın BTCyi 13.500 dolara çıkarabileceğini aksi taktirde reddedilmesinin 11.900 dolara düşmesine neden olabileceğini iddia ediyor.

“Bitcoin: 12.750-12.800 Dolar olduğu sürece bence sırada 13.500 Dolar var. Ancak bir eksen oluşturmazsa fiyatın 12.200 dolara ve potansiyel olarak 11.900 dolara düştüğünü varsayıyorum. “

Önümüzdeki aylarda tüm piyasa trendleri Bitcoine bağlı olacak. Bu BTC ve altcoin yatırımcıları için BTCnin yeni keşfedilen ivmesini korumasını hayati hale getiriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku