Stablecoin ler 2021 Yılında Patlama Yaşayabilir!

0 1

Sektörel verilere göre 2021 yılında stablecoinlerin kripto para piyasasında daha etkili bir rol oynaması bekleniyor ve bununla birlikte de birçok önemli görüş stablecoinlerin toplam piyasa değerinin 100 milyar doları aşabileceğini belirtiyor.

Stablecoinlerin piyasa değeri geçtiğimiz yıl kripto para borsalarında alım satımın da yoğunluk kazanmasıyla beraber altı kat artarak 35 milyar dolar seviyesini geçti. DeFi patlarken bu internet dolarına hem normal kullanıcılar hem de işletmeler tarafından duyulan ilgi de artış gösterdi.

 Unstoppable Domains CEOsu Matthew Gould “Stablecoinlerin toplam değerinin 2021de 100 milyar dolara ulaşmasını bekliyorum. Stablecoinlerin büyümesi beni çok heyecanlandırıyor. Gezegendeki herkes için finansal ürünlere ucuz pazar erişimi her zaman heyecan verici.” dedi. 

 Gould 100 milyar dolarlık tahmininde yalnız değil. Güney Kore merkezli blockchan şirketi Hashedin CEOsu ve Yönetici Ortağı Simon Seojoon Kimde benzer şekilde halka açık blockchaine dayalı stablecoinlerin 2021de bu sayıyı aşacağını tahmin ediyor.

Kim: “Halka açık blockchain destekçileri için stablecoinlerin kripto para borsalarında DeFide ve nihayetinde ödeme havale yatırım dahil olmak üzere fintech alanının çeşitli alanlarında daha fazla önem kazanmasını beklemek oldukça mantıklı.” dedi.

Aynı zamanda büyük yatırım şirketi olan Blockchain Capital dolara sabitlenmiş stablecoin piyasası ihraçlarının bu yıl 150 milyar USDyi aştığını tahmin etti.

Ayrıca özel mesajlaşma uygulaması Status.IMde pazarlama müdürü olan Jonathan Zerah: 2021de DeFi platformları dışındaki pazarlarda stablecoin kullanımının arttığını görmeye başlayacağız ve “daha fazla mal ve hizmet tabanlı piyasalarda güvenin arttığını göreceğiz ” dedi.

 Kurumsal Yatırım Önemli

En popüler stablecoin Tether (USDT) ve kardeş şirketi olan büyük kripto para borsası Bitfinexin ihraççısı olan Tetherin Baş Teknoloji Sorumlusu (CTO) Paolo Ardoino ise: “2021 stablecoinlerin kripto dışı piyasaya girdiği yıl olabilir ve böylelikle bu da kitlesel benimsemeyi artırmaya yardımcı olur.” dedi. 

 Ardoino: “Yeni kullanıcılar pazara girmeye başladıkça ve bilgileri arttıkça bir değer deposu olarak stablecoinlere dönebilirler. Bunun bilançolarında nakit tutanlar için ilginç etkileri olabilir ”diye ekledi.

Tethere gelince Ardoino sürekli değişen ortam nedeniyle uzun vadeli başarıyı tahmin etmek zor olsa da ekibin bu parayı kripto para ekosisteminde kilit bir rol oynamasını ve farklı öndegelen blockchain arasında ortak paydayı temsil etmeye devam etmesini istediğini söyledi.

Bu arada tüm kripto para endüstrisi Tether Bitfinex ve New York Başsavcısı arasındaki yasal savaşı takip ediyor. Bununla birlikte bildirildiği üzere düzenleyicilerin Tetheri durdurması durumunda bunun yatırımcıları korumak için büyük olasılıkla kademeli bir süre boyunca gerçekleşmesi gerekecektir. Dahası OKEx CEOsu Jay Hao: “Yıllar içinde bir şey öğrendiysek o da Bitcoin ve daha geniş kripto para birimi alanının çok dayanıklı olduğudur.” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku