Bu 2 Metrik te Yaşanan Rekor Yükseliş Ethereum (ETH) İçin Uzun Vade de Ne Anlama Geliyor?

0 0

Ethereumun fiyatı birkaç gün önce önemli olan 1400 dolar seviyesini geçtikten kısa bir süre sonra tekrar  düştü. Bununla birlikte fiyat düzeltmelerine rağmen kripto para birimi an itibariyle 1.331 dolarlık işlem fiyatında yer alıyor.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde Ethereumun temel ölçümlerinden ikisi tüm zamanların en yüksek değerlerini kaydetti. Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi ağ zorluğunu gördü ve hash oranı yeni yüksek seviyelere ulaştı.

Ethereum ağının madencilik zorluğu Glassnode tarafından sağlanan verilere göre şu anda 4410Tyi bulurken bir süredir istikrarlı bir şekilde artıyor. Aslında artış hızı 5 Ocak 2020den bu yana daha da ivme kazandı.

İlginç bir şekilde 2021 başladığında Ethereum en son 2017-18 boğa koşusu sırasında görülen seviyeleri geçmeyi başardı. Bunun Ethereum için çok önemi var ve ağın zorluğunun artmasıyla birlikte ETHnin hash oranının da artması ağın sağlamlığı ve Ethereumun önümüzdeki aylarda fiyat hareketi için olumlu bir işaret.

Etherscana göre ETHnin ağ zorluğuna benzer ortalama hash oranı son zamanlarda 338.213.5899 GH / slik yeni bir yüksekliğe ulaştı ve aynı tutuş grafiklerde önemli bir düşüş olmadan devam etti. Ethereumun son birkaç ayda geçirdiği büyük değişikliklere rağmen bu iki ölçümün çok iyi performans göstermesi coine yatırım yapan tüccarlar için olumlu bir işaret.

Ayrıca ETH 2.0ın  gecikmeli lansmanına rağmen ETHnin ağ verilerine göre ETH 2.0 depozito sözleşmesinde yaklaşık 279 milyon ETH hissesi bulunuyordu.

Bitcoin için değerlemede 10 bin dolarlık düşüşe rağmen tüm zamanların en yüksek seviyesine kıyasla Ethereumun fiyat seviyesini 1000 doların üzerinde tutması bu güçlü ağ temellerinin paranın grafiklerde fiyatını desteklediğini gösteriyor.

Ethereum Madenciliğinde Artış Var

Bu iki ölçütteki artış daha fazla insanın Ethereum madenciliği yapmaya istekli olduğunu gösteriyor ve durumun böyle olmasının temel nedenlerinden biri ETH madenciliğinin hala karlı bir girişim olarak kalması gerçeğidir. Ethereumun madencilik zorluğundaki ve hash oranındaki artışın arkasındaki temel nedenin madenci gelirini artırmak olduğu belli bir dereceye kadar tartışılabilir.

BitInfoCharts tarafından sağlanan verilere göre Ethereum madencileri oldukça karlı kalmaya devam ediyor. Veriler Ekim 2020den bu yana madenci karlılığının yükselişte olduğunu gösteriyor.  An itibariyle Ethereum’un madencilik karlılığı 0.085 civarındaydı ve son birkaç ayda 0.0225 gibi düşük bir noktadan istikrarlı bir şekilde arttı.

Ethereumun coini elinde tutan madencilerin desteğiyle birleşen güçlü ağ temelleri mevcut konumunu korumasının muhtemel olduğunu gösteriyor. Ethereum Bitcoin ve fiyat hareketiyle yüksek bir korelasyona sahip olmaya devam ederken kısa vadede Ethereum için büyük bir düzeltme de ihtimallar arasında olmayabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku