Sri Lanka konteyner limanı, dijitalleşme yolundaki ilk liman…

0 5

Sri Lankadaki ilk kamu özel ortaklığı (PPP) konteyner limanı ülkedeki blockchain teknolojisini benimseyen ilk liman haline geldi.

Güney Asya Ağ Geçidi terminalleri (SAGT) A. P. Moller – Maersk ve IBM tarafından ortaklaşa geliştirilen dijital bir platform olan TradeLens ile işbirliği yaparak blockchain teknolojisini benimsedi. Bu hareket manuel kağıt tabanlı ve zaman alıcı idari süreçleri dijital olanlara dönüştürerek Sri Lankadaki denizcilik endüstrisinin dijitalleşme gündemini hızlandırmaya yardımcı olacak.

SAGTNİN baş ticari sorumlusu Ted Muttiah şunları söyledi :

“Dijitalleşme tedarik zincirindeki tüm paydaşlara önemli operasyonel maliyet verimliliği sunuyor. SAGT “iş yapma kolaylığı” müşteri deneyimine yönelik verimliliği sürekli olarak artırma çabalarımızda teknolojiyi benimsemeye sıkı sıkıya bağlıdır. TradeLens ile işbirliği dijital gündemimizi güçlendirmek ve dijital dönüşüm söz konusu olduğunda eğrinin önünde kalmak için çok önemli bir adımdır.”

TradeLens ile işbirliği SAGTNİN dünyanın dört bir yanından nakliyeciler nakliye hatları limanlar ve daha birçok tedarik zinciri oyuncusunu içeren tüm küresel tedarik zinciri ekosisteminden verileri bir araya getirmesini sağlayacak. Blockchain destekli TradeLens platformuna dayanan bu veriler birden fazla modda konteyner akışlarının daha iyi görünürlüğü sayesinde operasyonel verimliliği artıracak.

TradeLens tüm tedarik zinciri boyunca görünürlüğü sağlıyor rezervasyon izni için ödemeler ve 110dan fazla liman ile terminaller dünya çapında 15+ gümrük yetkilisi ve giderek artan sayıda ile doğrudan entegrasyonlar dahil olmak üzere sanayi girişi zenginliği üzerine inşa edildi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku