Suçlular Bitcoin çaldıkları iddiasıyla Kıbrıs tan sınırdışı edildi

0 0

Adalet Bakanlığına göre biri binlerce Bitcoin çaldığı için ve diğeri Hizbullahla bağlantısı olan bir para aklama suçundan şüphelenilen iki suçlu Kıbrıstan sınır dışı edildi.

Şüphelilerden biri Gürcistan ve Arizonada siber saldırı ve gasp için diğeri Floridada Hizbullahı desteklemek için kara para aklama suçundan aranıyor.

Kıbrıs vatandaşı Joshua Polloso Epifaniou tel sahtekarlığı yapmak bilgisayar sahtekarlığı kimlik hırsızlığı ve gasp yapmak için komplo kurmakla suçlanıyor. Adalet bakanlığı Epifaniou ve komplocuların New Yorkta bir donanım şirketi olan Californiada bir çevrimiçi oyun yayıncısı Virginiada bir çevrimiçi istihdam web sitesi ve 2014ten 2016ya kadar Turner Broadcasting Systeme ait bir çevrimiçi spor web sitesinden kişisel bilgileri çaldığını söyledi. Aynı zamanda 56850 dolarlık Bitcoin dolandırıcılığı yaptıklarını ekledi.

Epifaniounun ayrıca 2016 yılında Ripoff Raporunda 90.000 dolar için fidye altında veritabanını tuttuğu bir kaba kuvvet saldırısı düzenlediği iddia ediliyor.

Adalet Bakanlığı (DOJ) tarafından 100.000 doların üzerinde para aklama komplosu ve lisanssız para transferi ile suçlanan Lübnan vatandaşı Ghassan Diab Hizbullahın iddia edilen bir üyesi olarak tanımlandı.

DOJ bu kişinin aynı zamanda geçtiğimiz günlerde milyonlarca kripto para biriktirdiği ve ihlal edilen ağlara erişim sattığı iddia edilen bir kripto korsanı olduğunu belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku