Sri Lanka konteyner limanı, dijitalleşme yolundaki ilk liman...

Abone Ol
Sri Lanka konteyner limanı, dijitalleşme yolundaki ilk liman...
Gökçe Hürata
 • 20 Temmuz 2020
 • Yazar:

  Sri Lanka'daki ilk kamu özel ortaklığı (PPP) konteyner limanı, ülkedeki blockchain teknolojisini benimseyen ilk liman haline geldi.

  Güney Asya Ağ Geçidi terminalleri (SAGT), A. P. Moller - Maersk ve IBM tarafından ortaklaşa geliştirilen dijital bir platform olan TradeLens ile işbirliği yaparak blockchain teknolojisini benimsedi. Bu hareket, manuel, kağıt tabanlı ve zaman alıcı idari süreçleri dijital olanlara dönüştürerek Sri Lanka'daki denizcilik endüstrisinin dijitalleşme gündemini hızlandırmaya yardımcı olacak.

  SAGT'NİN baş ticari sorumlusu Ted Muttiah şunları söyledi :

  "Dijitalleşme, tedarik zincirindeki tüm paydaşlara önemli operasyonel maliyet verimliliği sunuyor. SAGT, “iş yapma kolaylığı” müşteri deneyimine yönelik verimliliği sürekli olarak artırma çabalarımızda teknolojiyi benimsemeye sıkı sıkıya bağlıdır. TradeLens ile işbirliği, dijital gündemimizi güçlendirmek ve dijital dönüşüm söz konusu olduğunda eğrinin önünde kalmak için çok önemli bir adımdır.”

  TradeLens ile işbirliği, SAGT'NİN dünyanın dört bir yanından nakliyeciler, nakliye hatları, limanlar ve daha birçok tedarik zinciri oyuncusunu içeren tüm küresel tedarik zinciri ekosisteminden verileri bir araya getirmesini sağlayacak. Blockchain destekli TradeLens platformuna dayanan bu veriler, birden fazla modda konteyner akışlarının daha iyi görünürlüğü sayesinde operasyonel verimliliği artıracak.

  TradeLens tüm tedarik zinciri boyunca görünürlüğü sağlıyor, rezervasyon izni için ödemeler ve 110'dan fazla liman ile terminaller, dünya çapında 15+ gümrük yetkilisi ve giderek artan sayıda ile doğrudan entegrasyonlar dahil olmak üzere sanayi girişi zenginliği üzerine inşa edildi.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Srilanka ile ilgili her şey

  Hindistan ve Sri Lanka beş kat daha fazla tehdit altında

  Hindistan ve Sri Lanka beş kat daha fazla tehdit altında

  Microsoft, dünyadaki en son siber güvenlik tehditlerini kapsayan yıllık güvenlik raporunu yayınladı. Buna göre, Hindistan ve Sri Lanka'nın, 2018-2019 yıllarında bir önceki yıla göre % 34...

  • 02 Ağustos 2020
  Sri Lanka konteyner limanı, dijitalleşme yolundaki ilk liman...

  Sri Lanka konteyner limanı, dijitalleşme yolundaki ilk liman...

  Sri Lanka'daki ilk kamu özel ortaklığı (PPP) konteyner limanı, ülkedeki blockchain teknolojisini benimseyen ilk liman haline geldi. Güney Asya Ağ Geçidi terminalleri (SAGT), A. P. Moller -...

  • 20 Temmuz 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.