Square’den Devasa Bitcoin Geliri

0 0

Ödemeler şirketi Square 2019 yılının ikinci çeyreğinde mobil ödeme hizmeti Cash App aracılığıyla 125 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) geliri elde etti.

Square şirketin 2019’un ikinci çeyreğine yönelik olarak bir bilgilendirme mektubu yayınladı. Mektuba göre şirketin Bitcoin geliri kısmen bir numaralı kripto para biriminin fiyatının ikinci çeyrek boyunca yükselen fiyatından yararlandı. Bu fiyat artışının bir sonucu olarak artan bir Bitcoin hacmi de bulunduğu ifade edildi Bu durum şirket için 2 milyon dolar brüt kar elde edildiği anlamına geliyor.

Cash App abonelik servis ve işlem bazlı gelirlerde 135 milyon dolar gelir elde etti. Bu Bitcoin gelirinin şirkete Squarein yalnızca abonelik hizmetler ve işlem geliri yoluyla elde ettiği miktarın % 92sini kazandırdığı anlamına geliyor.

Square’in Mayıs ayında yayınladığı 2019 yılının ilk çeyrek raporunda şirket Bitcoin satışlarından Cash App üzerinden yüksek bir gelir elde ettiğini ve Bitcoin olarak bu gelirin 65.5 milyon dolar şeklinde olduğunu açıklamıştı. Bu Squarein bir önceki çeyreğe kıyasla Bitcoin gelirini iki katından fazla artırdığı anlamına geliyor.

Square: Bitcoinde yükselen bir şirket

Square’in kripto para şubesi Square Crypto’da bir proje yöneticisi olan Steve Lee Twitter’daki ask me anything isimli programda Bitcoin’e olan inancını vurguladı. Lee şirketin “çok çok Bitcoin yanlısı” olduğunu ifade etti.

Square ayrıca geçtiğimiz günlerde Haziran ayının sonlarında Cash Appta bir Bitcoin para yatırma özelliğini hayata geçirdi. Bu özellik Bitcoin kullanıcılarının varlıklarını harici cüzdanlardan Square’in ödeme uygulamasına yatırmalarına olanak sağlıyor. Ancak özellikle ilgili olarak bazı sınırlamaların olduğu noktasında şirket bir hatırlatmada bulundu. Bu sınırlamalar yedi günde Bitcoin’de 10000 dolarlık bir para sınırı ve depozitoyu blok zinciri üzerinden onaylamak için birkaç saat beklemek gerektiği şeklinde.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku