Brezilya Merkezli Kripto Para Birimi Aracılık Firması Açtığı Davayı Kazandı

0 2

Brezilya merkezli kripto para birimi aracılık şirketi M Intermediação e Prestação de Serviço Ltd bankanın hesabını kapatmasıyla birlikte Banco Bradesco hakkında dava açtı.

M Intermediação kullanıcılarının hem Bitcoin’de (BTC) hem de Brezilya’nın yerel para biriminde para yatırma ve çekme yapmalarını sağlamak için Bitcoin ağını ve geleneksel banka hesaplarını kullanıyor.

Banco Bradesco güvenlik sistemlerinin olağandışı bir etkinlik tespit ettiğini iddia ederek aracının hesabını 2018de engellemeye karar verdi. Banka daha sonra dolandırıcılık iddiasını önlemek için hesabı bloke etti.

Hakimin Bradesconun iddialarını doğrulayacak herhangi bir kanıt bulamadığı ve Bradesconun M Intermediação hesabını açık tutması gerektiğine hükmettiği bildirildi.

Kripto paralarla bankalar karşı karşıya: Güney Amerika’da 2018’de açılan davalar

Kripto para alanında bankalar ile ilgili olarak yukarıdaki örnek tek değil. Bir başka banka bank Santander’e de benzer şekilde bir dava açıldı. Banka hesabının haksız ve sebepsiz yere kapatıldığından şikayet eden Brezilyalı kripto şirketi tarafından açılan davayı Banka kaybetti.

Söz konusu kripto para şirketi 2018 yılında da dava açan kripto para birimi borsası Mercado Bitcoindi. Santander borsanın yatırdığı fonların kökenleri hakkındaki endişelerinden dolayı borsa hesabını dondurduğunu savundu.

Güney Amerikanın başka yerlerinde de üç Şili kripto borsası 2018 yılında dondurulan hesaplarından dolayı temyiz mahkemesine şikayette bulundu. Özellikle bankalar Itau Corpbanca ve Scotiabank BUDA ve CryptoMKT borsası hesaplarını kilitlerken kamu bankası Banco del Estado de Şili BUDA ve CryptoMKTnin yanı sıra Orionxin hesabını dondurdu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku