Square’den Bitcoin Girişimine 10 Milyon Dolarlık Yatırım

0 0

Bitcoin yıllar içinde gözle görülür fiyat artışı nedeniyle çeşitli özel ve kamu yatırımcılarını yatırım yapmaya sürüklüyor. Dijital varlığın benimsenmesi bazı tecrübeli meraklıların tahmin ettiği gibi henüz ana akım olmasa da bazı yüksek değerli yatırımlar artık dijital varlıktaki fonlarda bir araya geliyor. Piyasaya giren çeşitli finansal yatırımlarla ana akım benimseme çok uzak olmayan bir gelecekte elde edilecek bir şeydir.

Bunu akılda tutarak bir ödeme kolaylaştırma firması olan Square Jack Dorsey aracılığıyla öngörülebilir gelecekte Bitcoini benimsemeyi planladıklarını duyurdu.

Twitter CEOsu tarafından yapılan açıklamada şirket şu anda yeni bir ekonomi dostu Bitcoin madenciliği girişimini kolaylaştırmak için 10 milyon dolara mal olacak yeni bir Bitcoin girişimine kararlı.

Square madencilerin çevre dostu madencilik yöntemlerini kullanmasını istiyor

Square yaptığı açıklamada madencilerin şu anda kullandıkları bu yöntemle ilgili olarak son derece ekonomik dostu bir yöntem kullanarak Bitcoin madenciliği yapabilmelerini sağlamaya çalıştığını söyledi. Ayrıca Square inisiyatifini söylüyor; Bitcoin Temiz Enerji Yatırımı önümüzdeki on yıldaki hedeflerinden biri.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku