JPMorgan’dan Kritik Altın ve Bitcoin Tahmini

0 0

JPMorgan stratejistlerinin notunda Kasım ayından beri devam eden trendin uzun vadede sadece daha fazla kurumsal yatırımcının kripto paralarda pozisyonlanmasıyla devam edebileceği belirtildi

JPMorgan Chase & Co.ya göre kripto paraların geleneksel finans sistemindeki yükselişi altının zararına gerçekleşiyor.

Aralarında Nikolaos Panigirtzoglounun da bulunduğu JPMorgan quant stratejistleri Kasım ayından bu yana paranın Bitcoin fonlarına girdiğini ve altından çıktığını ve bu trendin uzun vadede sadece daha fazla kurumsal yatırımcının kripto paralarda pozisyonlanmasıyla sürebileceğini belirtiyorlar.

JPMorgan dijital paraların bir varlık sınıfı olarak giderek popüler bir hale gelmesiyle birlikte altında ve kripto piyasalarda büyük bir değişim bekleyen az sayıda banka arasında. Zira yatırımcıların gelecek yıllarda sermayenin sadece sınırlı bir kısmını altından kripto varlıklara kaydırması durumunda bile bu trend değerli metallerde yükseliş bekleyenler için bir sorun haline gelebilir.

Bankanın stratejistlerinin kaleme aldığı notta “Bitcoinin kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesi henüz yeni başladı. Altının kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenme düzeyi ise çok ileri bir seviyede.” dendi.

Borsaya kote bir menkul kıymet olan ve kurumlar arasında popüler Grayscale Bitcoin Trusta JPMorgana göre Ekimden bu yana 2 milyar dolarlık giriş oldu. Aynı dönemde altın destekli borsa yatırım fonlarından (ETF) 7 milyar dolarlık çıkış gerçekleşti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku