Square Crypto’dan Bitcoin hibesi

0 0

Jack Dorseyin bir Bitcoin ödeme işlemcisi olan Square Crypto geçtiğimiz günlerde şirketin açık kaynaklı bir Bitcoin projesine hibe sağladığını duyurdu.
BTC ödeme işlemcisi Twitter’dan yaptığı açıklamada açık kaynak kodlu bir ödeme işlemcisi olan BTCPay’e 100.000 ABD doları tutarında bir hibe verdiğini ifade ediyor.

Square Crypto’nun blog yazısı en son hamlenin şirketin Bitcoin ekosistemini geliştirme ve geliştirme amacının bir parçası olduğunu söyledi. Blog yazısına göre bu açık kaynak kodlu Bitcoin projelerini tanıtmak için şirketin sağlayacağı birçok potansiyel hibenin ilki durumunda. Square Crypto BTCyi destekleyen ilk mobil ödeme uygulamalarından biri olduğu için Bitcoin yanlısı olma konusunda uzun bir geçmişe sahip.

Kısa bir süre önce Twitterın kurucusu ve Square Crypto CEOsu Jack Dorsey Twitterın yerel kripto projesini başlatmak için Facebook ve Telegramdan sonra sıraya girdiğine dair söylentilere cevap vermişti. Dorsey halihazırda var olan Bitcoinin açık standartlarına bağlı kalmayı tercih ettiğini belirtmişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku