Soru şu: Bitcoin iyi bir yatırım mı?

0 5

Bitcoin 2008 ve 2009 yılları arasında kavramsallaştırılmış ve kullanılan bir kripto para birimi.

Onu farkı kılan herhangi bir finans kurumu veya hükümetten bağımsız merkezi olmayan bir dijital para birimi olması.  Diğer tüm finansal alanlarda olduğu gibi Bitcoine yatırım yapmanın riskleri var.

Peki Bitcoin temel olarak iyi bir yatırım amacı mı? Avantajları neler?

Küçük enflasyon etkisi

Bitcoine yatırım yapmanın iyi bir fikir olmasının ana nedenlerinden biri enflasyonun neredeyse yok denecek kadar ufak bir etkisinin olması. Bu bu dijital varlığa güç veren blok zincir sisteminin sonsuz olduğu gerçeğinden ötürü. Bu da Bitcoin gibi kripto para birimlerinin piyasadaki değişikliklerden bağımsız olarak değerlerini korumasına izin veriyor. Ayrıca dünya para birimlerinin aksine Bitcoin herhangi bir hükümet tarafından düzenlenmiyor.

Zahmetsiz işlem

Bitcoine yatırım yapmanın iyi bir fikir olmasının bir başka nedeni bunu yapmanın oldukça zahmetsiz olması. Hesabınızın ve verilerinizin güvenli olduğunu garanti eden saygın ve güvenilir platformlar aracılığıyla Bitcoin ile güvenle işlem yapabilirsiniz. Buna ek olarak ödemelerinin haftalar alabileceği hisse senedi alım satımının aksine Bitcoin’de işlemlerin anlık olarak gerçekleşiyor.  

Yeni fırsatlar

Kripto para alım satım işlemleri nispeten yeni. Bu da bu varlıkların fiyatını son derece değişken hale getiriyor. Bu kısa vadeli yatırımlar için avantajlı olabilir ve doğru veri noktasında satın alıp sattığınız sürece büyük bir kazanç için büyük bir fırsat yaratabilir. Yeni olması sürekli yükselen bir eğilime dayanan Bitcoinin gelecekteki değeri üzerine öngörüler nedeniyle uzun vadeli bir yatırım için de faydalar sağlayabilir.

Risk ve Kazanç: Hareketlilik

Daha önce de belirtildiği gibi diğer herhangi bir yatırım türünde olduğu gibi Bitcoin’de de her zaman bir risk var. Ancak bu kripto para birimi ile ilgili en iyi şey hareketliliğin risk faktörü olabileceği gibi aynı zamanda büyük bir kazancın yolunu açabileceğidir.

Bir alıcı olarak bu varlığı değeri nispeten düşükken satın alırsanız ve değeri çok yüksek olduğunda satıyorsanız kazançlı bir getiri elde edersiniz. Bununla birlikte önlem almanız da gerekir. Çünkü hareketli  olduğu için değeri aniden düşebilir ve sonunda önemli bir kayba da neden olabilir.

Sonuç olarak enflasyondan çok fazla etkilenmediği için Bitcoine yatırım yapmaya değer. Bunun yanı sıra yüksek akışkanlığı ve basit işlem süreci çeşitli bireylerin bu varlığa yatırım yapmalarını kolaylaştırıyor. Belki de Bitcoini paranızı potansiyel olarak büyütebileceğiniz yeni bir fırsat olarak düşünmek en iyisi olacak. Büyük riski oluşturan hareketliliği bile daha sonra büyük bir kazanç sağlayabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku