Kripto paralarla neler yapabilirsiniz? İşte size 7 öneri…

0 1

Çoğu insan kripto para birimlerini genellikle yüksek riskli yatırım aracı olarak düşünüyor. Aslında çoğumuzun gözden kaçırdığı şey Bitcoin’in belirli bir amaç için icat edildiği ve güçlü kullanım alanlarına sahip olması.

Peki kripto para birimi ile neler yapabilirsiniz?..

1. Düşük maliyetli para transferleri

Kripto para biriminin en bilinen kullanımlarından biri düşük maliyetli ve yüksek hızda ödeme göndermek ve almak. Örneğin yakın zamanda 99 milyon dolarlık litecoin (LTC) işleminin işlenmesi yalnızca iki buçuk dakika sürdü ve gönderene işlem ücretlerinde yalnızca 040 dolara mal oldu. Bu para transferi bir finansal aracıdan geçmiş olsaydı ücretler çok daha yüksek olurdu. Bununla birlikte yapılan bu işlem sınır ötesi bir işlem olsaydı transfer birkaç gün veya daha uzun sürecekti.

 2. Sansüre dayanıklı alternatif servet deposu

Muhtemelen banka hesabınızın ve varlıklarınızın dondurulabileceğini düşündünüz mü? Tek yapılması gereken birisinin mali suiistimal vergi kaçakcılığı gibi şeylerle suçlanması. 

Bitcoin gibi kripto para birimleri yalnızca cüzdanın özel anahtarlarına sahip bireyin erişebileceği sansüre dayanıklı alternatif bir servet deposu olarak işlev görüyor. Bu nedenle hiçbir kişisel bitcoin cüzdanı yetkililer tarafından dondurulamaz.

 3. Özel işlemler yapın

Monero (XMR) Zcash (ZEC) ve PIVX (PIVX) gibi gizlilik merkezli dijital akımlar kullanıcıların anonim finansal işlemler yapmasını sağlıyor.

Bu bireylerin bir bankaya neden büyük miktarda para yolladıklarını fon kaynaklarının ne olduğunu ve kime yolladıklarını açıklamak zorunda kalmadan para transferleri yapabileceği anlamına gelir Bu da işlemi geciktirebilir ve gereksiz yere bürokratik süreçleri içerebilir.

4. Nakit olmayan havale göndermek

Kripto para birimleri için bir başka güçlü kullanım örneği nakit olmayan havalelerdir. Örneğin Blockchain başlangıcı SureRemit kullanıcılarının dünyanın herhangi bir yerinden seçilen Afrika ülkelerine nakit dışı havale göndermelerine olanak sağlıyor.

5. İçerik yayınlayarak para kazanın

Dünyanın ilk teşvik edilen sosyal medya ve blog platformu Steemit yayıncıların içerik yayınlamak ve yüksek kaliteli içeriği yükselterek ağda rehberlik yapmak için kripto para birimi şeklinde finansal  kazançlar  almasını sağlar.

6. Dünyayı Gezin

Kripto para ekosisteminin son dokuz yıldaki devasa büyümesi nedeniyle şimdi kripto para harcayarak dünyayı dolaşmak mümkün.

CheapAir ve Destinia gibi  seyahat acenteleri uçuşları araba kiralamalarını ve otel rezarvasyonları için  ödeme yöntemi olarak Bitcoini kabul ediyor. Ayrıca seyahat ederken dairede kalmayı tercih edenler için CryptoCribste Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) kullanarak konaklama rezervasyonu yapabiliyor…

Bitcoin ATM pazarının büyümesi gezginlerin artık dünyanın en büyük şehirlerinde kripto para birimini yerel para birimine dönüştürebileceği anlamına geliyor.

7-Lamborghini satın alın

Son olarak bir Lamborghini satın almak için kripto para biriminizi de kullanabilirsiniz. Bitcoin lüks pazar yeri De Louvois “kripto zenginlerinin”Lamborghini dahil olmak üzere Bitcoin kullanarak spor otomobil satın almasını sağlıyor. Pazarda ayrıca dijital cepleri yeterince derin olanlar için sanat kaliteli şaraplar ve emlak gibi çeşitli lüks ürünler de sunuluyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku