Sony PlayStation 5 İle Kripto Para Madenciliği Artık Mümkün!

0 83

Sony PlayStation 5 oyun konsolu madencilik için uygun değildir çünkü kripto para madenciliği sistem tarafından sınırlandırılmıştır. Ancak Çinli meraklılar bu sınırlamayı aşmayı başardılar.

PlayStation 5in donanım bileşenleri madencilik için oldukça uygun ve yeterli ancak şimdiye kadar kripto para madenciliğinin konsol ile yapılması mümkün değildi. PS5 Zen 2 mimarili 8 çekirdelikli AMD Ryzen işlemciye sahip. Aşağıdaki görselde de görebileceğimiz gibi her ne kadar Sony tarafından madenciliğin kısıtlanıldığı söylense de artık bu mümkün ve konsolun madencilik performansı 98.76 MH/s güç tüketimi ise 211 W.

Bu sonuç aslında oldukça şaşırtıcı çünkü madenciler AMD Radeon RX 5700 XT ile 54.28 MH/s hashratee ulaşabiliyor. Diğer bir yandan da Ethereum madencilerinin farklı cihazlar ile madencilik araştırmaları hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz hafta bir grup Ethereum madencisi M1 işlemcili Apple Macbook Air ile Ethereum madenciliği yaptıkları görüntüleri paylaşmışlardı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku