MicroStrategy den 15 Milyon Dolarlık Ek Bitcoin (BTC) Alımı

0 24

ABD’li yazılım şirketi MicroStrategy bugün 15 milyon dolar ödeyerek ortalama 45 bin 710 dolar fiyatla yaklaşık 328 Bitcoin daha aldığını duyurdu. Bitcoin alımı şirketin resmi internet sitesi ve CEOsu Michael Saylor tarafından açıklandı.

Son Bitcoin alımıyla birlikte şirketin elinde tuttuğu Bitcoin miktarı yaklaşık 90 bin 859 BTCye ulaştı ve tamamı 24 bin 063 ortalama fiyatla 2 milyar 186 milyon dolar ödenerek satın aldı. Şu anki mevcut fiyatlarla MicroStrategynin elindeki Bitcoinin değeri 4.4 milyar dolar değerinde.

MicroStrategynin Bitcoin alımları büyük ölçüde Bitcoine yeni kurumsal ilgi dalgasının başlamasını tetiklerken Square gibi şirketlere ve Raoul Pal gibi yatırımcıların MicroStrategynin adımlarını takip etmeleri için ilham kaynağı olmasıyla büyük ilgi görüyor.

MicroStrategy CEOsu Michael Saylor şirketin kripto para birimine yatırım yapmaya başladığından bu yana Bitcoinin güçlü savunucusu haline geldi. ABDli yazılım şirketi ilk Bitcoin alımını Ağustos 2020de duyurmuş ve Saylor şirketin Bitcoini nakitten daha üstün olabilecek meşru bir yatırım varlığı olarak tanıdığını söylemişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku