Son Düşüş, Bitcoin (BTC) İçin En Kötünün Habercisi Mi?

0 55

Yakın zamanda ünlenmiş bir on-chain analisti, Bitcoin (BTC)’in son çöküşünün onu zayıf ellerden güçlü sahiplere aktarmak için tasarlanmış bir olay olduğunu söylüyor.

Analist: Bitcoin düzeltmelerden olumsuz etkilenmedi

Dilution Proof olarak bilinen analist, yeni attığı bir tweet’te, hâkim kripto para biriminin uzun vadeli yükseliş görünümünün düzeltmelere rağmen olumsuz etkilenmeden kaldığını şu cümlelerle savunuyor:

Dünkü mini-dipte, Twitter akışımda insanların huzursuz olduğunu gördüm ve Bitcoin konusunda hala yükseliyor olup olmadığım konusunda bana mesaj atıyorlardı. Benim için bu, zayıf elleri ve kaldıraçlı işlemleri silken bir sarsıntıdan başka bir şey değildi – büyük resimle ilgili hiçbir şey değişmedi.

On-chain analisti, BTC‘nin patlaması beklentisiyle kaldıraçla uzun pozisyonlara giren traderların, Bitcoin’in geri çekilmesini tetiklediğini belirtti ve şöyle ifade etti:

Peki ne oldu? Basit: Bitcoin yeni bir yerel zirve yaptıktan sonra biraz düştüğünde, kaldıraç konusunda uzun süredir bekleyen insanlarda tekrar ani bir artış oldu. Her zaman olduğu gibi, bu, bozguna uğramanın bir reçetesidir . Tam olarak birkaç saat sonra olan buydu.

Bitcoin geri çekilmesinin ortasında, on-chain analisti, piyasaya katılan ağır alıcıların olduğuna da şu sözlerle dikkat çekiyor:

Bu sırada, borsalara büyük miktarda stablecoin girişi ve tezgah üstü (OTC) masalarından büyük Bitcoin çıkışları vardı, her ikisi de dipten almanın ciddi bir şekilde devam ettiğini gösteriyor.

Analist: Satış dalgası sırasında işlem gören BTC’lerin büyük bir kısmı, muhtemelen piyasaya yeni girenlerden geldi

Dilution Proof, stokların likide edilmesi sırasında işlem gören Bitcoin (BTC)’in büyük bir kısmının muhtemelen piyasaya yeni girenlerden geldiğini şu ifadelerle ekliyor:

Bu düşüş sırasında, ortalama kripto paranın uyuşukluk hali azaldı (bir miktar), bu da görece yeni kripto paraların on-chain hacminin giderek artan büyük bir bölümünü oluşturduğu anlamına geliyor. Bir başka işaret de dipten tetiklenenlerin özellikle daha az deneyimli piyasa katılımcıları olduğuna dair.

Uzun vadeli bir perspektiften bakıldığında, on-chain analisti, son düşüşün BTC‘nin fiyat hareketindeki bir başka engel olduğunu ise şu sözlerle vurguluyor:

İroni şu ki, uzaklaşıp baktığınızda (birazcık bile olsa), bunların hiçbiri önemli değil. Bilinçli olarak küçük zaman dilimlerinde al-sat yapmayı seçen deneyimli, profesyonel bir trader değilseniz biraz uzaklaşın ve sakinleşin (zaman dilimi tercihinizi genişletin).

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku