40x Yaptı! 'Yeni Dogecoin' Denilen Bonk Inu Nedir?
40x Yaptı! 'Yeni Dogecoin' Denilen Bonk Inu Nedir?

40x Yaptı! ‘Yeni Dogecoin’ Denilen Bonk Inu Nedir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bildiğiniz üzere memecoin’ler, uzun bir süredir kripto para piyasasının vazgeçilmez projeleri olarak karşımıza çıkıyor. Hatırlayacağınız üzere 2020 ve 2021’de memecoin’lerin yaptığı inanılmaz yükseliş, birçok yatırımcının yüzünü güldürmüştü. Özellikle iki popüler memecoin projesi Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB)’nun ilk 10 kripto para birimi arasına girip çıkması, diğer projeleri zorlamıştı. Öte yandan 2022’nin ayı piyasasında memecoin’ler fazla yükselişler yaşayamadı fakat DOGE ve SHIB hala sahnede. Bununla beraber yeni bir memecoin projesi piyasayı kasıp kavuruyor. Solana üzerine inşa edilmiş Bonk Inu (BONK) inanılmaz bir yükselişle yatırımcıların dikkatini çekti. Peki, Bonk Inu nedir?

Meme coin Bonk Inu Nedir?

Bonk Inu nedir sorusuna bir cevap olarak, Bonk Inu coin (BONK) topluluk tarafından çıkarılan ilk Solana tabanlı köpek temalı meme coin verilebilir. 29 Aralık günü işleme açılan Bonk Inu (BONK), bir anda yoğun ilgi ile karşılaşması sonucu sürekli kendi rekorunu kırmaya devam devam ediyor. CoinGecko verilerine göre Bonk Inu an itibarıyla 0,00000225 dolardan işlem görüyor. Sürekli kendi ATH’sini (Tüm zamanların en yüksek seviyesi) oluşturmaya devam eden Bonk Inu işlem hacmi hızla artıyor.

Popüler memecoin son 7 günlük süreç içerisinde yüzde 2000 değer kazandı. İşlem hacmine bakıldığında ise 164.442.049 dolar seviyesi görülüyor. Memecoin projesinin piyasa değeri ise 109 milyon dolar değerinde bulunuyor.  Bir diğer yandan popüler memecoin projesinin arzının yüzde 50’lik kısmı Solana topluluğuna airdrop olarak aktarıldı ve şu şekilde bölündü:

  • Bunun yüzde 20’lik kısmı Solana NFT koleksiyonuna gitti. (297.000 bireysel NFT)
  • Erken Openbook yatırımcılarına yüzde 15
  • Solana koleksiyoncuları ve sanatçılarına yüzde 10
  • Solana geliştiricilerine yüzde 5

Ekip projeyi birçok seçenekle beraber sunuyor!

Öte yandan Bonk Inu satın almak için gösterilen yoğun ilginin arkasında gerçekleştirilen airdropların etkili olduğu düşünülüyor. Her hafta kullanıcılarına token arzının yüzde 50’sini airdrop yoluyla ücretsiz şekilde dağıtacağını belirten Bonk Inu coin’in bu sebeple de ilgi gördüğü belirtiliyor. Geçtiğimiz birkaç gün boyunca, BONK’un arkasındaki ekip önemli sayıda token yaktı ve kullanıcıların token’larını kendilerinin yakmasına izin veren belirli seçenekler tanıttı. Örneğin, 4 Aralık’ta ekip, DeGods NFT projesine gitmesi gereken tahsisatın yakıldığını duyurdu. İşlem burada bulunabilir. 500 milyar BONK token’ın piyasadan sonsuza kadar silindi.

Popüler memecoin piyasaya sürüldüğünden bu yana yüzde 3000’in üzerinde arttı. Bunun bir başka nedeni de, Orca gibi popüler merkezi olmayan borsalardaki likidite sağlayıcılarının bu yazının yazıldığı sırada API’leri yüzde 1000’in üzerinde vermesidir. BONK/SOL işlem çifti de 24 saatlik yaklaşık 20 milyon dolarlık devasa bir hacim gördü. Ekip, birçok memecoin projesinde olduğu gibi isimsiz kaldı. Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere Web sitesinin kendisi başka bilgiler içermiyor, tek sayfalık ve BONK ile ilgili kaynakların geri kalan bağlantılarından oluşuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

40x Yaptı! ‘Yeni Dogecoin’ Denilen Bonk Inu Nedir?