Son Dakika: SEC 3 Bitcoin ETF teklifine ilişkin erteleme kararı verdi

0 5

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Pazartesi günü aldığı kararla üç bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) teklifi hakkında karar vermeyi erteledi.

Bu yılın başında varlık yöneticileri Bitwise Asset Management VanEck / SolidX ve Wilshire Phoenix tarafından önerilen ve NYSE Arca ve Cboe BZX borsalarında sunulan ETFlerin hepsi bitcoin bazlı ilk yatırım aracı olmayı hedeflemekteydi.

Başvurular Şubat ve Haziran aylarında Federal Sicil Dairesinde yayımlandı ve son kararın yasal olarak zorunlu olduğu 240 günlük zaman diliminde  açıklandı.

Bitwise ve VanEck / SolidX tekliflerine ilişkin nihai kararların sırasıyla 13 Ekim ve 18 Ekim tarihleri arasında yapılması bekleniyor.

Wilshire Phoenixin önerisi üzerine bir sonraki kararın 29 Eylülde gerçekleşmesi planlanıyor.

Son yıllarda bazı şirketler Bitcoin ETFleri önermiş olsa da düzenleyici kurum piyasa manipülasyonu piyasa gözetimi ve vadeli işlem ticareti ile ilgili olası bir ayrışma gibi nedenlerden dolayı henüz bir onay vermiş değil.

Bitwise bu kaygıları hafifletmeye çalıştı; gerçek bitcoin pazarının beklenenden daha küçük daha düzenli ve daha iyi denetlendiğini ve CME’nin vadeli işlem piyasası ile sıkı bir şekilde ticaret yaptığını gösteren birçok rapor yayınladı.

Şirket bitcoin piyasasının “son derece verimli” olduğunu ve bir kez alım satım yaptıktan sonra sahte hacimli verilerin hariç tutulduğunu savunuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku