Son Dakika: MicroStrategy 1 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin (BTC) Aldı!

0 6

ABDli MicroStrategy 52.765 dolar ortalama fiyatla 1.026 milyar dolar değerinde 19.452 Bitcoin satın aldı. Şirket şu anda cüzdanlarında yaklaşık 90.500 Bitcoin tutuyor ve genel Bitcoin yatırımı mevcut fiyatlarla 5 milyar doları geçmiş durumda. Son satın alımla birlikte MicroStrategy Bitcoin başına ortalama 23.985 dolar ödedi.

Şirket ilk olarak geçen yıl Bitcoine yatırım yaptı ve Ağustos ve Eylülde Bitcoine 425 milyon dolar yatırdı. Kasım ayına gelindiğinde şirketin Bitcoin yatırımı yarım milyar doları geçti. Aralık ayında ek olarak 29.646 Bitcoin satın almak için 650 milyon dolar tahvil satışı yaptı. Şirket ardından kendi hazine fonlarını kullanarak görece daha küçük iki adet 10 milyon dolarlık alımla Bitcoin yatırımlarını devam ettirdi. O dönemde MicroStrategyin cüzdanlarındaki toplam Bitcoin miktarı 71.079 BTCydi.

MicroStrategynin Bitcoin alımları büyük ölçüde Bitcoine yeni kurumsal ilgi dalgasının başlamasını tetiklerken Square gibi şirketlere ve Raoul Pal gibi yatırımcıların MicroStrategynin adımlarını takip etmeleri için ilham kaynağı olmasıyla büyük ilgi görüyor.

MicroStrategy CEOsu Michael Saylor şirketin kripto para birimine yatırım yapmaya başladığından bu yana Bitcoinin güçlü savunucusu oldu. MicroStrategy Ağustos 2020de ilk Bitcoin alımını duyurduğunda Saylor şirketin Bitcoini nakitten daha üstün olabilecek meşru bir yatırım varlığı olarak tanıdığını söyledi. O zamandan beri şirket daha fazla şirketin Bitcoin almasını sağlamak için çevrimiçi kurslar bile düzenledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku