MicroStrategy CEO’su Michael Saylor: Beş Yıl İçinde 1 Milyar İnsan Servetini Bitcoin de (BTC) Depolayacak

0 2

MicroStrategy CEOsu Michael Saylor 23 Şubatta verdiği röportajda çarpıcı bir öngörüde bulundu ve önümüzdeki beş yıl içinde bir milyar insanın mobil cihazlarını kullanarak servetini Bitcoinde depolayacağını söyledi.

Bir Bitcoin savunucusu haline gelen Saylor Bitcoini “baskın dijital para ağı” olarak tanımlıyor ve yakında bir milyardan fazla insan için tercih edilen tasarruf yöntemi olacağını savunuyor. MicroStrategy CEOsu gazetecilere verdiği demeçte Bitcoinin gerçekten harcama için değil yatırımcıların tıpkı bir tasarruf hesabı gibi değer depolayabilecekleri bir tasarruf aracı olduğunu söylüyor. Saylor “Bir gün 7-8 milyar insanın telefonlarında bir külçe dijital altın olduğu ve bunu hayat birikimlerini saklamak için kullandıkları göreceğiz” dedi.

Lider kripto para birimi Bitcoin dünyanın ilk trilyon dolarlık kripto varlık sınıfı oldu ve 21 Şubatta 58.000 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoin iki hafta içinde yüzde 40ın üzerinde yükseldi ve yılın başından bu yana değerini yüzde 100ün üzerinde artırdı. Bununla birlikte Amerika Birleşik Devletlerinin yeni Hazine Bakanı Janet Yellenin Bitcoini “verimsiz” olarak nitelendirmesi kripto para birimini tüm zamanların en yüksek seviyesinden sert düşmesini doğrudan olmasa da dolaylı olarak tetiklemiş oldu. Öte yandan Saylor Yellen’in yorumlarının Bitcoin fiyatı üzerindeki etkisinin çok az veya sıfır olduğunu söylüyor ve “Burada söylenmeyen şey Bitcoinin eşitlikçi ilerici bir teknoloji olduğudur” diyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku