Son Dakika! Dev Şirket 170 Milyon Dolar Değerinde 3318 Bitcoin (BTC) Satın Aldı!

0 4

Bitcoin dün sabah erken saatlerde yüzde 17.65 değer kaybı yaşayarak 47 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Bitcoinde yaşanan düşüş altcoinleri de etkileyerek piyasa yine kırmıza büründü.

Lider kripto para toparlanmaya çalışırken San Francisco merkezli ABD’li finans şirketi Squarein 170 milyon dolar değerinde 3318 BTC aldığı bildirildi.

Şirket daha önce de 50 milyon dolarlık Bitcoin almıştı. Square Salı günü yaptığı açıklamada bu alımla birlikte lider kripto para biriminin geçen yılın sonu itibariyle şirketin nakit nakit benzerleri ve satılabilir menkul kıymetlerinin yaklaşık yüzde 5ini temsil ettiğini söyledi.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre alınan Bitcoinlerin ortalama maliyeti 51.200 dolar.

Square şöyle bir açıklama yaptı:

“Şirketin amacına uygun olarak Square kripto para biriminin bireylerin küresel bir para sistemine katılmaları ve kendi finansal geleceklerini güvence altına almaları için bir yol sağlayan bir ekonomik güçlendirme aracı olduğuna inanıyor. Yatırım Squarein Bitcoin için devam eden taahhüdünün bir parçası ve şirket Bitcoindeki toplam yatırımını diğer yatırımlarına göre sürekli olarak değerlendirmeyi planlıyor

 Şirketin CEOsu Jack Dorsey aynı zamanda dijital para biriminin bir savunucusu oldu. Square çeyrekteki gelirin COVID-19 salgını nedeniyle çevrimiçi ödemelerdeki artışla birlikte iki kattan fazla 316 milyar dolara çıktığını söyledi.

Kripto para birimine olan kurumsal ilgi BTCyi ana akıma getirme yolunda hızla ilerliyor. Tesla Inc ve Bank of NY Mellon Corp son zamanlarda Bitcoine yatırım yapan büyük şirketlerden bazıları. 

Şunu belirtmekte fayda var kripto para birimlerine yatırım yapmak oynaklığı nedeniyle riskler taşır. Wedbush analisti Daniel Ivese göre Teslanın hisse fiyatı artık doğrudan Bitcoinin fiyatı ile bağlantılı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku