Dev Şirket 15 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Satın Aldı!

0 63

MicroStrategy, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, her biri 59.389 dolardan 15 milyon dolarlık ek Bitcoin (BTC) satın aldıklarını duyurdu. Bugün satın alınan 253 ile, MicroStrategy şu an toplamda  91.579 Bitcoin’e sahip.

Yazılım devinin CEO’su ve en büyük Bitcoin tutkunlarından biri olan Michael Saylor, bu haberi Twitter’da duyurdu. Şirketin Bitcoin alımları artık alışılagelmiş bir gelişme olara algılanıyor.

MicroStrategy, geçtiğimiz yıl Ağustos ayından itibaren, dizi Bitcoin yatırımı gerçekleştirdi ve Bitcoin benimsenmesini teşvik etmek için tarihi bir konferans düzenledi. Elon Musk’ın bu konferans sonrası Bitcoin satın almaya ikna olduğuna dair haberler ortaya çıktı.

MicroStrategy, Yatırımından 3 Milyar Dolardan Fazla Kar Sağladı

MicroStrategy, Bitcoin’e mükemmel bir zamanda yatırım yaparak, Bitcoin’den 3 milyar dolar’dan fazla kar elde etti. MicroStrategy’nin Bitcoin’lerinin toplam değeri 5,29 milyar dolar.

Bitcoin’i bir değer deposu olarak kullanma fikri, ABD Dolarının değerindeki ve tahvil piyasasındaki düşüş sonrası bu kararı veren Michael Saylor tarafından başlatıldı. Saylor ayrıca diğer Fortune 500 şirketlerinin de portföylerine Bitcoin eklemesini savundu ve hatta Elon Musk ile olan etkileşiminin Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık bir satın alma kararının arkasındaki neden olduğunu iddia etti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku