Son Bitcoin rallisi bir boğa tuzağı olabilir mi?

0 2

 Bitcoin fiyatı 10 bin dolardan sert bir şekilde yükseldi ve bir anda kendini 11 bin doların üzerine çıkardı. Şimdiye kadar kilit seviyeyi tutamadı ve şimdi rallinin bir boğa tuzağı ve desteğe dönen direnişin yeniden test edilmesinden başka bir şey olmadığını düşündüren işaretler ortaya çıkıyor.

TD Sıralı Göstergesi Mükemmel TD 9 Satış Kurulumuyla Boğa Tuzağı Uyarısı Veriyor

Bu hafta Bitcoin 11 bin doların üzerine çıktı ancak kritik bölgeyi kripto para biriminin gün içi genişletilmiş bir artışa sahip olduğu son seferki gibi tutmayı başaramadı.

Ancak son yükselişin tepesinde TD Sıralı göstergesi bir TD 9 satış kurulumunu mükemmelleştirdi. 9 mum önceki mum kapandığında daha yükseğe ulaştığında 9 kurulumu mükemmelleşir. Kusurlu kurulumlar daha az güvenilirdir ancak yine de bir düşüşe neden olabilir.

Araç piyasa zamanlama uzmanı Thomas Demark tarafından trendin tükenmesine ve dolayısıyla tersine dönüşlere yol açabilecek potansiyel dönüş noktalarına işaret etmek için tasarlandı.

Desteğin yeniden test edilmesinin en yüksek noktasında ortaya çıkan sinyal direnişi döndürdü en son rallinin bir boğa tuzağı olduğunu ve kripto para birimi için daha fazla dezavantajın olduğunu gösterebilir.

Aşağı Yönlü Trendin Yeniden Test Edilmesi ve Olası Baş ve Omuzların Geri Çekilmesi Direniş Olarak Desteği Onayladı

TD 9 sinyalleri genellikle yatırımcıları herhangi bir varlıkta pozisyon almaya zorlayacak kadar doğrudur. Araç Bitcoinde birkaç tepe ve dip çağrısı yaptı ve son zamanlarda 2020nin en yüksek noktasında iki haftalık zaman diliminde aynı satış kurulumunu tetikledi.

Boğa tuzağı onaylarsa ve fiyatlar düşerse gerçekte olan şey bir baş ve omuzlar üst formasyonunun boyun çizgisinde dönüş direncini yeniden test etmek için bir geri çekilme olabilir.

Baş ve omuz tipik olarak ters dönme kalıplarıdır. Ancak fiyatlar hedeflerine ulaşmadan önce istatistikler fiyat aktininin boyun çizgisini bir gerileme ile yeniden test etmek için geri gelme eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Onaylandıktan sonra hedefe ulaşılır. Son derece doğru bir satış sinyaliyle çakışan bu geri çekilme ve düşüş tekrar testi şu ana kadar 10 bin doları elinde tuttuğundan emin olan Bitcoin boğaları için iyiye işaret değil.

Bir sonraki 10 bin dolarlık bir yeniden test 11 bin doların üzerinde tutamamanın ardından olabilir. Bu son hamle bir boğa tuzağı mıydı yoksa önümüzdeki günlerde mevcut rallinin yükselmeye devam edeceği günlerde ayılar bir sürpriz bekliyor mu?

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku