Analistten Bitcoin Uyarısı: Boğa Tuzağı Olabilir

2.063

Yakından takip edilen bir kripto stratejisti ve trader, BTC’nin büyük bir boğa tuzağı kurabileceği bir senaryoyu özetlerken Bitcoin yatırımcılarını dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

BTC boğaları yükseliş trendini sürdürebilir mi?

Yeni bir strateji oturumunda, Altcoin Sherpa takma adlı trader, Bitcoin yatırımcılarının son sıçramadan sonra henüz tehlikeyi atlatmadığını, çünkü yetersiz bir rallinin BTC için ortaya çıkarabileceği olası bir sonucu düşündürdüğünü söylüyor. Konuya ilişkin olarak değerlendirmelerini ise Sherpa şöyle belirtiyor:

Bitcoin (BTC)’in daha düşük seviyeyi (68 bin dolar) zirve yaptığını görürsek, bu noktada endişelenmeye başlıyorum. Eğer 69 bin dolar alanından, Kasım ayının başlarında kurulandan daha düşük bir yüksek gerçekleşiyorsa, bu noktada daha düşük bir zirve görürsek, o zaman oldukça endişelenmeye başlıyorum çünkü o zaman piyasa yapısının değiştiğini görebilirsiniz.

Daha düşük bir yüksek, boğaların tükendiğini ve artık yükseliş trendini sürdüremeyeceğini gösteren bir düşüş eğilimi olarak tanımlanabilir.

Analist: Bitcoin fiyatı tekrar konsolide olabilir

Altcoin Sherpa, aynı senaryonun, bu yılın başlarında, Bitcoin (BTC)’in Haziran ayında 30 bin doların altına düşmeden önce, Mayıs ayında 58 bin dolar civarında daha düşük bir yüksek baskısı ürettiğini vurguluyor.
Bununla birlikte, Bitcoin daha düşük bir yüksek yapı kaydedene kadar, kripto analisti lider kripto para biriminde yükseliş beklentisini sürdürüyor. Bu konudaki görüşlerini trader Altcoin Sherpa şöyle aktarıyor:

Hala bunun bir yükseliş piyasası yapısı olduğuna inanıyorum ve hala önümüzdeki aylarda çok iyi şeyler yapacağımızı düşünüyorum.

Kripto stratejisti, boğa döngüsünün bir sonraki ayağını ateşlemeden önce Bitcoin’in önümüzdeki birkaç hafta içinde konsolide olabileceğini şöyle ekliyor:

Yani, genel eğilimi sağlık açısından değerlendirecek olursak, istenilen sadece bir süre bu seviyelerde dolaşmak gibi bir şey ve Aralık ayı sonlarında yukarı yönlü hareket görmek, fiyatın ne zaman hareket etmeye başlayacağına dair genel projeksiyonum bu.

Yazımızın hazırlandığı sırada Bitcoin (BTC) 57.595,11 dolar fiyat seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin fiyatının son 24 saatte -%0,6 oranında azaldığı görülüyor. BTC son 24 saatlik işlem hacmi ise 37.131.032.152 dolar düzeyinde bulunuyor. Bitcoin ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku