Solana (SOL) Rekor Tazeledi: Uzun Vadede Fiyat Artışı Devam Edecek!

73

Son zamanların en çok dikkat projelerinden Solana (SOL), son 24 saatte yüzde 40 gibi muazzam bir kazanç elde ederek yatırımcılarını mest etmeyi başardı. Altcoin, an itibariyle tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 62.41 dolar’a ulaştı. Ekosistemindeki güncellemeler ve büyüyen topluluğu ile Solana, uzun vadede daha çok değer kazanacağa benziyor. SOL, ayrıca piyasa değerine göre ilk on kripto para birimi arasına girmeyi başardı.

Solana en iyi performans gösteren ikinci kripto para oldu

Geçen hafta, Solana yüzde 55’in üzerinde kazanç elde etti ve Ripple ( XRP)’den sonra en iyi ikinci performansa sahip oldu. Ayrıca platform çeşitli DeFi uygulamaları için tercih edilen bir yer haline geliyor. Çinli kripto gazeteci Colin Wu, diğer bazı önemli dinamiklere atıfta bulunarak şunları söylüyor:

Solana  Blockchain’i 1.854.341.405,74 dolarlık kilitlenme hacmiyle yeni bir rekor kırdı. Solana’nın toplam işlem hacmi, çoğu sahte olabilecek 24,1 milyar işleme ulaştı.

Solana (SOL) Fiyat Analizi: SOL Fiyatı Düşmeye Devam Edecek mi?
 

Belirtildiği gibi Solana Blockchain’i, piyasaya yeni giren yatırımcılar  için daha iyi bir seçim haline geliyor. SOL, Ethereum, Terra, Binance Smar Chain ve diğerleri gibi çeşitli Blockchain’ler arasında iletişimi kolaylaştıran bir köprü olan Wormhole ile SOL ekosisteminin giderek daha fazla benimsenme yaşanıyor. Geliştiriciler, bunun daha basit ve daha hızlı bir çözüm olduğunu ve fiyat verileri, tokenlar, NFT’ler ve yönetim kararları gibi kripto varlıklarının kolay transferini sağladığını belirtiyor. Zincirler arası mesajlaşma platformu Wormhole, Solana’nın Serum ekosistemiyle birlikte zincirler arası likidite transferini de kolaylaştıracak.

Yeni yatırımcılar için ideal proje: fiyat artışı devam edecek

Geçen hafta, Solana Blockchain’deki merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan Mago Markets,token satışında 70 milyon dolar topladı. Bu gelişme, yeni yatırımcıların Solana ekosistemine katılması için oldukça cesaret verici beklentiler yaratıyor. Mango Market DEX, sürekli vadeli işlemler, spot piyasalar ve borç verme için bir ticaret merkezi sunuyor. Sistem, kendi havuzundan ve diğer SOL bazlı borsa serumlarından likidite sağlar.

Solana (SOL) Fiyat Analizi: Uzun Vadede Boğa Koşusu Devam Edecek mi?

Haziran 2021’de, Solana Blockchain’in arkasındaki lider firma olan Solana Labs, toplam 314 milyon dolar topladı. Ayrıca, SOL Blockchain, FTX kripto para borsasının CEO’su Sam Bankman-Fried gibi önde gelen endüstri oyuncularından güçlü destek görüyor. Bütün bunlar göz önünde bulundurulduğunda, Solana’nın uzun vadede fiyat artışını sürdüreceğini söyleyebiliriz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku