Bu Altcoin Yüzde 270 Değer Kazandı: Ralli Devam Edebilir!

96

Altcoin Uniswap’ın fiyatı, yılın başında olduğundan neredeyse dört kat daha yüksek. Kripto para fiyatları 2021’de bir rollercoaster yolculuğuna çıktı ve yılın ikinci yarısına daha yeni girdi. Uniswap (UNI) yıla 5,17 dolardan başladı. CoinMarketCap verilerine göre, 3 Mayıs’ta 44,97 dolara yükseldi ve bu yazının yazıldığı sırada 29,67 dolar olarak fiyatlandırıldı. Bu, son düşüşü hesaba katsak bile 1 Ocak’tan bu yana %270’in üzerinde bir artış yaşadı.

Uniswap’ın fiyatı, yılın başında olduğundan neredeyse dört kat daha yüksek

Bu bağlamda değerlendirmek için, diğer kripto paraların bu yıl şimdiye kadar nasıl performans gösterdiğine bir göz atalım. Bitcoin ve altcoin Ethereum, piyasa değerine göre en büyük kripto paralardır ve piyasa üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. SushiSwap ve 1inch, altcoin Uniswap’ın önemli rakipleridir. Ayrıca, bunlardan herhangi birini en yüksek değerlerinden satın almış olsaydınız, kazançlardan ziyade genel kayıplara bakacağınız da söylenmelidir.

Altcoin Uniswap ne yapar?

UNI, Uniswap merkezi olmayan borsada (DEX) bir yönetim tokenidir. Merkezi olmayan borsalar, aracılar olmadan doğrudan kripto para birimleri alıp satmayı mümkün kılar. Buna karşılık, merkezi kripto para borsaları, işlemleri kolaylaştırmak için aracı görevi görür. DEX’lerin şu anda karşılaştığı en büyük sorun, artan düzenleme potansiyelidir. DEX’ler anonimdir, bu nedenle ticaret yapabilmek için herhangi bir kişisel veri sağlamanız gerekmez, cüzdanınızı bağladıktan sonra gitmeye hazırsınız. Yetkililer, anonim ticaret uygulamalarının kara para aklamayı veya terörizmi finanse etmeyi kolaylaştırdığından endişe ediyor. Bu nedenle, çoğu merkezi borsa, ticaret yapmadan önce kimlik kanıtı istiyor. AB’nin yakın zamanda anonim ticaret hizmetlerine yasak getirmesinin nedeni de bu. Altcoin Uniswap, ABD merkezli birkaç DEX’ten biri ve düzenleyicilerin sağ tarafında kalmaya çalışıyor gibi görünüyor.

Örneğin, Uniswap kısa süre önce, “gelişen düzenleyici ortam” olarak adlandırdığı şeye yanıt olarak platformunda belirli tokenlerin ticaretini durduracağını duyurdu. Karar, düzenleyicilerin belirli kripto para birimi projeleri hakkındaki endişeleri tartışmak için geçen ay altcoin Uniswap dahil olmak üzere merkezi olmayan borsalarla bir araya gelmesinden sonra geldi. Ancak artan ABD düzenlemesinin nasıl bir şekil alacağını henüz bilmiyoruz. Uniswap’ın hamlesi, düzenleyici gerekliliklerin bir adım önünde kalmak istediğini gösteriyor. Ancak birkaç tokene erişimi kısıtlamak bir şeydir. Yatırımcıların kişisel verilerini doğrulamak gerekiyorsa, bu farklı bir hikaye olabilir.Satın almalı mısınız?

UNI’yi satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı sorular var.

Önümüzdeki altı ayda %270’lik bir artış daha bekliyor musunuz?

Kripto para yatırımları tahmin edilemez ve bu pazarın nasıl gelişeceğini bilmiyoruz. Bu nedenle, yıl sonundan önce büyük bir sıçrama umuduyla altcoin yatırımı yapmak harika bir plan değil. Uzun vadede iyi performans göstereceğini düşündüğünüz yatırımları aramak daha mantıklı olabilir. Bu şekilde günlük fiyat dalgalanmaları hakkında endişelenmenize gerek kalmaz.

Sağlam acil durum ve emeklilik fonlarınız var mı?

Kripto para birimine para yatırmak istiyorsanız, önce finansal temellerinizi kapsadığınızdan emin olun. Kripto yatırımının ilk kuralı, yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz parayı harcamaktır. Bu nedenle, herhangi bir altcoin satın almadan önce, acil durum fonunuzda bir kenara üç ila altı aylık yaşam masrafları ayırmanız iyi bir fikir olacaktır.

DEX’leri anlıyor musunuz ve altcoin Uniswap’ı araştırdınız mı?

Kripto para biriminin ikinci kuralı, kendi araştırmanızı yapmaktır. Teknik incelemeyi okuyun, şirket liderliğine bakın ve rekabeti anlamak için çalışın. UNI’yi satın almadan önce, DEX’lerin nasıl çalıştığını ve yeni düzenlemenin potansiyel etkisini anlamanız ve şirketin işleyişi konusunda rahat olmanız gerekir.

Altcoin UNI’nizin sizin için çalışmasını sağlayacak bir planınız var mı?

Bu şart değil, ancak Uniswap’a yatırım yapacaksanız, bu altcoin açısından nasıl faiz kazanabileceğinizi düşünün. Örneğin, Uniswap, ticareti kolaylaştırmak için likidite havuzları adı verilen bir şey kullanır. Yatırımcılar, bu havuzlara katkıda bulunarak işlem ücretlerinin bir yüzdesini kazanabilirler. Ancak bu basit değil, bu yüzden ilgileniyorsanız, önce biraz araştırma yapmak isteyeceksiniz. Altcoin Uniswap, daha yerleşik DEX’lerden biridir ve şu anda ABD merkezli olmanın avantajlarından yararlanmaktadır. Bu yıl rakiplerinden daha iyi performans gösterdi, ancak ABD düzenlemelerindeki değişikliklerden daha kötü etkilenme olasılığı da var. Basitçe söylemek gerekirse, UNI satın almadan önce göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör vardır.

Uzmanlar tarafından seçilen bir borsada kripto para birimleri satın alın ve satın

Dünya çapında binlerce kripto para birimine ve altcoin projesine erişmenizi bekleyen yüzlerce platform var. Ve sizin için doğru olanı bulmak için hangi özelliklerin sizin için en önemli olduğuna karar vermeniz gerekir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fool.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku