Solana (SOL) CEO’sundan Çarpıcı ”Balon” Açıklaması!

151

Bitcoin’den Solana (SOL)’ya kadar kripto para birimlerinin fiyatı tekrar yükseliyor. 19 Temmuz’da 1,2 trilyon dolar olan toplam kripto para piyasası değeri, o zamandan beri iki katına çıkarak 2,4 trilyon dolara ulaştı.

Solana yenilik düşünen ve inşa eden bireyler için cazip

Bunun büyük bir kısmı, daha hızlı işlem hızları ve daha düşük maliyetlerin reklamını yapan bir Ethereum rakip zinciri olan Solana oldu. CoinGecko’nun verilerine göre, ağın yerel Solana tokeninin fiyatı geçen ay üç katına çıkarak 40 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı. Solana (SOL)’nın kurucusu ve CEO’su Anatoly Yakovenko, bu rakamlar mevcut kripto pazarını bir balon gibi gösterse de öyle olmadığını söylüyor. En azından, düşündüğünüz şekilde değil. Ünlü CEO cuma günü gerçekleştirilen bir podcast’te ev sahibi Matthew Diemer’e şöyle bir açıklamada bulundu:

Bu, Solana ve diğer kripto paralar için kripto evindeki diğer zamanlardan farklı bir zaman. Bu yüzden baloncukları kontrol etmek mükemmel bir konsept değil. 2017 balonu buraya geldi ve gitti; bireyler her şeyi yetiştirmek için üç yıl harcadılar. Ve şimdi altyapıyı tamamladık ve mühendislerin ve inşaatçıların yer almasını sağladık.

Başka bir deyişle, konuşma aşamasını ve beyaz kağıtların zamanını geride bıraktık. İnsanlar her şeyi gönderiyor. Bu şeylerin finansal yönü, gerçek hayattaki ürünler ve gerçek hayattaki topluluklarla oluyor. Solana veya farklı kripto para birimlerinin fiyatının aşırı kalmasından korkmayın çünkü mallar yavaş yavaş kullanılabilir hale geliyor. Anatoly, her ikisinin de NFT’lerin sürdürülebilirliği konusunda korkmuyor. Satışı, koleksiyonları ve yazarları satın almak, tanıtmak ve takas etmek için Ethereum’dan daha ucuz bir yer arayan bireyleri Solana (SOL) topluluğuna çekmesine yardımcı oldu.

Sürdürülebilirliğin yönü, yaratıcı insanın yeni fikirler bulması, geçmişe bakması, onları bir araya getirmesi ve yeni bir şey inşa etmesidir.

CryptoPunks gelip gidebilir. Bununla birlikte, sadece spekülatörler değil, inşaatçılar ve yaratıcılar da odaya girdikçe inovasyon ilerleyecektir. Seviye, “Bu heves sona erdiğinde, benim gibi 100 kişi kripto alanında ne inşa ediyor?” Solana (SOL)’da fiyat balonu var mı? Muhtemelen. Dot-com balonu 2000 yılında Pets.com gibi web siteleri abartıldığı için çöktüğünde patladı. Ancak, benimsenen çökmenin web’i yok etmediğini biliyorlar sadece bununla ilgili hipotezler kuruyorlar. Kripto para birimleri, performans veren araçların hipotezi ile karşılaştırılabilir bir kabul eğrisi yaşıyor. Yakovenko’nun konu hakkındaki yorumu ise şöyle:

Belki de e-postaların internette çalışmaya başladığı aşamadayız.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Decrypt.co
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku