İşte Reddit Kullanıcılarının Bugünlerde Satın Aldığı 5 Altcoin!

175

Kripto para piyasası ve özellikle lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son iki haftadır keskin bir düzeltmenin etkisi altında kızıla boyanırken, Reddit kullanıcıları bu kritik dönemde yatırım yaptıkları altcoinleri açıkladılar. Reddit yıllardır Blockchain teknolojisi ve kripto para birimleri hakkında gündeme damga vuran tartışmaların gerçekleştiği en aktif forum olarak biliniyor.

Reddit Dogecoin’in ivme kazanmasında önemli rol oynadı

Tüm kripto para birimleri ve piyasada yaşanan gelişmeler hakkında bilgiler bulunan forumun kullanıcıları aynı zamanda Dogecoin’in popülerite kazanmasında en önemli mimarları arasında yer alıyor. Reddit kullanıcılarının son dönemde odağında olan 5 altcoin’e birlikte göz atalım.

1- Binance Coin (BNB)

Reddit kullanıcıları tarafından tercih edilen ilk kripto para birimi Binance Coin (BNB). BNB dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in yerel kripto para birimidir. Değerli kripto para aynı zamanda Binance Smart Chain (BSC) ağında da en çok kullanılan kripto para birimi olarak işlev görüyor. Daha önce Ethereum ağında bir token olarak başlatılan BNB şu anda kendi Blockchain ağına (BSC) sahip. Tıpkı Bitcoin gibi dolaşımdaki tokenları limitli sayıda olan BNB, Binance borsasında gerçekleşen çok sayıda işlemin baş kahraman olarak nitelendiriliyor.

2-Chainlink (LINK)

Blockchain projelerine dışarıdan bilgi aktarılmasına olanak sağlayan ve birçok Blockchain ağı ile başarılı bir şekilde çalışma yeteneğine sahip olan Chainlink 2020 yılında piyasaya çıktı. Kısa bir tarihi olmasına rağmen çok sayıda başarılı projede bulundu. Bir önceki ABD başkanlık seçimlerinin medya kuruluşlarına aktarılmasında Chainlink kullanıldı.

Blockchain ağlarına güvenilir bilgi sağlamak için kurulan proje, aralarında Associated Press’in de dahil olduğu çok sayıda kurum ile anlaşmalar yaptı. LINK boğa piyasalarına en erken tepki veren kripto para birimleri arasında yer alıyor.

3-Litecoin (LTC)

Reddit kullanıcıları tarafından satın alınan bir diğer önde gelen kripto para birimi de Litecoin. Piyasanın en köklü projelerinden biri olan Litecoin daha önce Google’ın sahibi Alphabet şirketinin eski bir çalışanı olan Charlie Lee tarafından 2011 yılında piyasaya çıkarıldı. Bitcoin ağında ortaya çıkan ölçekleme sorunlarını bir ölçüde aşabilmek için tasarlanan altcoin LTC aynı zamanda Dogecoin’in de atası olma özelliği taşıyor.

Zaman içinde tüm dünyada bilinirliği artan ve bazı önemli kurumların elinde çokça bulunan LTC, 12 milyar dolarlık piyasa değeri ile bu açıdan en iyi 15. kripto para birimi olarak listeleniyor.

4-Ripple (XRP)

Reddit kullanıcıları ile birlikte birçok tutkulu yatırımcının yakından takip ettiği ve SEC davasına rağmen giderek büyüyen Ripple şu anda 1 dolar seviyesinden işlem görüyor. Geçen ay 2 dolar seviyesini test eden köklü kripto para birimi 2012 yılından beri en değerli kripto para birimleri arasında ilk on sırada yer almayı başardı. Çalışma prensibi basit bir e-posta sistemini andıran Ripple, ağında bulunan XRP tokenların sayesinde kıtalararası transferlere izin veriyor. Merkezi bir yapı ile işletilen şirket önümüzdeki dönemde halka açılmayı planlıyor. Şirket, BAE, Mısır ve Ürüdn gibi ülkelerle son dönemlerde anlaşmalar imzaladı.

Ripple (XRP)'dan Yatırımcılarını Sevindirecek NFT Hamlesi!
Ripple (XRP)’dan Yatırımcılarını Sevindirecek NFT Hamlesi!

Bir süredir Ripple hakkında açılan bir davanın tamamlanması bekleniyor. Bu davada çıkacak sonuca göre XRP değerinde ciddi bir artış gözlenebilir.

5-Solana (SOL)

Solana Labs’ten Anatoly Yakovenko tarafından 2017 yılında kurulan Solana Blockchain ağı diğer Blockchain ağlarından farklı olarak Proof of History adında bir işlem onaylama mekanizması kullanıyor. Bu mekanizmada her işleme eklenen hash kodlarının yanında bir zaman kodu bulunuyor ve daha sonra bu zaman kodları sayesinde ağda gerçekleşen işlemler sıraya sokuluyor. Solana bu teknoloji ile birlikte saniyede 59 bin işlem hızına ulaştı. Ethereum’da saniyede gerçekleşen işlem miktarının 15 olduğunu hatırlatalım. Popüler altcoin SOL, boğa piyasasında 58 dolar seviyesine tırmanmasına karşılık değer kayıplarının ardından şu anda 27 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak https://bitcoinist.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku