Şirketler Neden Bitcoin Almalı? Square’in CFO’su Yanıtladı!

0 37

Fortune’a röportaj veren Square CFO’su Amrita Ahuja, Bitcoin’in benimsenmesi konusunda kurumsalları ele aldı. Microstrategy CEO’su Michael Saylor gibi Ahuja da lider kripto para biriminin küresel olarak finansal hizmetlerin evriminin bir parçası olduğunu iddia etti.

Jack Dorsey liderliğindeki Square ve Saylor liderliğindeki Microstrategy, ABD’de şirket rezervlerine Bitcoin’i dahil eden ilk halka açık şirketler arasındaydı. Her iki şirketin de Bitcoin’i benimseme tezi benzer: Enflasyonist makroekonomik ortamda şirketlerinin değerini korumak. Ahuja, bu konuda “Her bilançoda Bitcoin’in bulunması şart. Bitcoin için bilançomuza yaptığımız yatırım, nakit paramızın yaklaşık yüzde 5’ine karşılık geliyor ve uzun vadeli tutmayı planlıyoruz.” dedi.

Yönetici, MicroStrategy ve Tesla CEO’su Elon Musk tarafından önerilen yatırım stratejisinde olduğu gibi, şirketin uzun vadeli planının Bitcoin yatırımını sürdürmek olduğunu kaydetti.

Yakın zaman önce Tesla, Bitcoin ile ürünlerinin nasıl satın alınabileceğiyle ilgili ayrıntıları açıkladı ve Elon Musk kişisel Twitter hesabı üzerinden satın alımlardan elde edilen Bitcoin’leri satmadan tutacaklarını söyledi.

Square, MicroStrategy, Tesla ve diğerlerinin Bitcoin alımları, kurumsal katılımı benzeri görülmemiş seviyelere iten bir domino etkisine neden oldu. Kanada’da, yatırımcıların Bitcoin ile etkileşim kurmaları adına 3 finansal ürün (Bitcoin ETF’i) onaylandı ve ETF’lerin performansları tüm beklentileri aştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku