ABD Başkanı Joe Biden’ın 3 Trilyon Dolarlık Dev Harcama Paketi 4 Trilyon Dolar Oldu!

0 59

The Washington Post’un haberine göre, ABD Başkanı Joe Biden’in iddialı altyapı yatırım paketinin bir parçası olarak, 3 trilyon dolar yerine 4 trilyon dolarlık harcama yapması bekleniyor.

Biden yönetimi, bu ayın başlarında 1,9 dolarlık yardım paketini temsilciler meclisinden geçirdiği için mali olarak muhafazakar Cumhuriyetçilerin eleştirileriyle karşılaştı. Biden’ın “Daha İyi İnşa Edelim” hareketini ilerletmeyi amaçlayan altyapı planı, sonu olmayan hükümet harcamalarının tetikleyebileceği kontrol dışı enflasyon hakkında daha da fazla spekülasyona neden oldu.

Biden’in ekonomi ekibi bu spekülasyonlara bir yanıt olarak şimdi büyük vergi artışlarına gitme peşinde. Demokratlar, kurumlar vergisine getirecekleri zamlarla 1 trilyon dolarlık gelir elde etmek yerine şimdi 3 trilyon dolarlık devasa bir artışın peşinde düşmüş durumdalar. Biden, söz konusu büyük vergi artışlarını basit bir çoğunluk oyuyla bile geçebilmek için Joe Manchin gibi ılımlı Demokratların oyunu kazanmak zorunda.

ABD’nin Paketleri Bitcoin’i Ateşliyor!

ABD milletvekilleri Mart 2020’de 2 trilyon dolarlık yardım paketini meclisten geçirmiş ve yardım paketi Bitcoin’in hızla toparlanması için büyük bir destek olmuştu.

Fed’in hızla büyüyen bilançosu, Bitcoin’in kademeli olarak değer kazanmasıyla aynı döneme denk geldi. Lider kripto para birimini çevreleyen temel yükseliş anlatısı, Fed’in para basımının asla durmayacağı ve doların en büyük kripto para birimine karşı değer kaybetmeye devam edeceği yönünde. Tüm bunlarla birlikte Fed, 2023’e kadar faiz artırmayacağının da net şekilde sinyalini verdi.

Bazı uzmanlar, hisse senedi piyasasının şu anda mevcut para politikasının neden olduğu varlık fiyatı enflasyonu tarafından desteklendiğine inanıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku