Singapur merkezli kripto borsasına 150 milyon Dolarlık hack

0 5

Merkezi Singapur olan kripto borsası KuCoin CEOsu Johnny Lyu 26 Eylül 2020 tarihinde web sitesi aracılığıyla bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğradıklarını doğruladı. Şirket failin sistemi akıllıca manipüle ettiğini ve sıcak cüzdanların fonlarını boşalttığını açıkladı.

Kendisini Bitcoin Ethereum Litecoin TRON USDT ve türevlerini değiştirmek için en gelişmiş ve en güvenli kripto borsası olarak gören KuCoin karşılaştığı saldırı ile yaklaşık 150 milyon Dolar değerinde bir zarar gördüğünü belirtti.

Müşterilerin para çekerken karşılaştıkları sorunu bildirmeleri ile anlaşılan hack olayında ilk önce bir sistem hatası görüldü. Daha sonra Kucoinin Telegram kanalının yöneticisi kullanıcıların para yatırmamaları ya da para çekmemeleri gerektiğini söyledi.

Şirketin sıcak cüzdanından yaklaşık 150 milyon Dolarlık büyük bir para çekme işlemi gerçekleşti. Hacker diğer tokenler ile birlikte 4 milyon Dolar değerinde 11.484 Ethereum ve 146 milyon Dolar fon sağladı.

Bununla birlikte şirket hack nedeniyle fonlarını kaybeden müşterilere geri ödeme yapmayı garanti etti. KuCoin şu anda para çekme ve para yatırma işlemlerini reddetti. Hackerın yerini tespit etme çalışmaları ise devam ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku