Çin medyası: Kripto para birimleri, 2020 yılının en iyi performansını gösteren varlığıdır

0 0

Kripto para birimlerinin hala yasadışı olarak nitelendirildiği Çinin devlete ait bazı medya kuruluşları 2020nin başından bu sürece dek en iyi performans gösteren varlıkların dijital para birimleri olduğunu belirten bir rapor sundu.

Çin medyasında kripto rüzgarı

Xinhua adlı haber ajansı Bloombergin “Kripto şu ana kadar 2020nin en büyük varlığı olarak altını yeniyor” başlıklı raporuna atıfta bulundu. Bununla birlikte Xinhua kripto para birimlerinin merkezi olmayan finansal araçlar olduğunu ve bu yıl en iyi performans gösteren varlık sınıfı olduğunu belirtti.

Ülkenin en popüler yayın hizmetleri arasında yer alan China Central Televisionda (CCTV) yayınlanan bir video klipte kripto para birimlerinin yıllık performansları ele alındı. Klip bu yıl % 70 fiyat artışına değindi.

Popüler bir kripto para birimi yorumcusu Dovey Wan dijital varlıkların diğer tüm yatırım araçlarından daha iyi performans gösterdiğini caddeler gazeteler ve kitle iletişim araçları arasında yayıldığını söyledi.

Binance CEOsu Changpeng Zhao ise insanlar tarafından büyük bir öneme sahip olan bu haberin arkasındaki gerçek anlamın anlaşılamayacağını belirtti.

Wan bu hareketin arkasındaki gerçek amacın ne olduğu gibi zorlayıcı bir soru sordu. Çünkü kripto para birimleri ülkede resmi olarak yasaklanmaya devam ediyor.

Fiyat artışının arkasında Çin mi var?

Green dünden bu yana yaklaşık 20 milyar Dolar arttı.

Çinden gelen haberler fiyatlar üzerinde etkili olduğun için 2020de en iyi performans gösteren varlıklar olarak kripto para birimlerini teşvik eden medya haberleri piyasayı bir noktaya kadar yönlendirdi.

Başkan Xi Jinping 2019un sonlarında ülkeyi Blockchainin benimsenmesinin hızlandırılması gerektiğinden söz etti. Kripto para piyasasında birkaç saat içerisinde % 42 oranında artan Bitcoin olağanüstü performansını gösterdi.

Ülke yetkilileri Blockchaine olan sıcak tutumları ile kripto para birimlerine olan bakış açılarının aynı olmadığını açıkladı. Dijital varlıkların hala yasadışı olduğunu yineledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku