Singapur dan Bitcoin e vergi muafiyeti

0 1

Singapur Bitcoini mal ve hizmet vergisinden muaf tutmaya hazırlanıyor.

Japonya ve İsviçre gibi bazı ülkeler kripto endüstrisinin büyümesi için halihazırda bazı adımlar attı.

Kripto endüstrisinin büyümesi adına son olarak Singapur da katıldı. Singapur İç Gelir İdaresi kripto paraların mal ve hizmet vergisinden muaf tutulması için yasa tasarısı sundu.

5 Temmuzda sunulan yasa tasarısı için kripto para kullanımının küresel büyüme ve gelişimine atıfta bulunuldu ve kripto para işlemlerinin mal ve hizmet vergisi kapsamındaki rolünün gözden geçirilmesine sebep olduğu Singapur İç Gelir İdaresinin bu gelişmelere paralel olarak mal ve hizmet vergisi kurallarını tekrar değerlendirdiği belirtildi.

Yeni vergi uygulamasının 1 Ocak 2020 itibariyle hizmete girmesi bekleniyor.

Singapurun aksine ABDde vergi idareleri kripto para sektörü üzerinde daha sıkı denetimler uyguluyor. 

ABD İç Gelir İdaresi Bitcoin ve diğer kripto paraları mal olarak kabul ederek federal vergi kapsamına tabi tutuyor. Bitcoin satın almak vergi işlemi kapsamına dahil edilmiyor.

Fakat bir ürünü satın almak için Bitcoin ile ödeme yapılması durumunda bu işlem Bitcoin satışı olarak değerlendiriliyor ve mal satışı olarak kayda geçiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku