Singapur Başbakanı Ülkedeki Kripto Para Yatırımcılarını Ciddi Şekilde Uyardı!

0 34

Kripto para birimi sektörü, son birkaç yıldır ivme kazanıyor. Birçok ülke kullanım ve benimsemeyi destekler nitelikte adımlar atarken, bazı ülkeler bu teknolojiden kesinlikle uzak durdu. Singapur kripto paraları destekleyen ülkeler arasında yer aldı, ancak Cuma günü Başbakan Lee Hsien Loong vatandaşlarını kripto para platformlarına yatırım yaparken dikkatli ve uyanık olmaya çağırdı.

Loong, belirli platformların güvenlik eksiği ile ilgili artan endişelere değindi ve vatandaşları, ülkenin parasal otoritesi tarafından düzenlenmeyen yatırım seçenekleri ve platformlar ile sorunlarında, korunmayacakları konusunda bilgilendirdi ve şunları ekledi:

“Singapur Para Otoritesi (MAS) tarafından düzenlenmeyen kuruluşlarla iş yapıyorsanız, unutmayın: MAS tarafından belirlenen yasalar tarafından korunmayacaksınız. Herhangi bir yatırım yapmadan önce, dolandırıcılığa maruz kalmamak için lütfen yatırımın gerçek ve meşru olduğundan emin olun. ”

BitClout Kripto Para Borsası 

Başbakan, belirli kuruluşlarla ilgili endişelerini dile getirirken, söz konusu platformdan Loong’un izni olmadan kullandığı bildirilen ismini ve fotoğrafını web sitelerinden kaldırmasını istedi. Bu web sitesi BitClout olarak tanımlandı ve kullanıcılarının Twitter’da önde gelen, ünlü ve etkili kişiliklere etiketlenmiş “creator coin’leri” satın almalarına ve satmalarına izin verilen bir proje başlattığı bildirildi.

BitClout’a göre “creator coin’ler”, “bir şirket veya emtia yerine bir bireyin itibarına bağlı olan yeni bir varlık sınıfı türüdür. Başbakanın profili de buna dahil edildi.

Kısa bir süre önce Nasdaq, iddia edilen BitClout hizmetinin yaratıcılarının, önde gelen bir kripto para hukuk firması tarafından durdurma ve satışları durdurma mektubuyla uyaıldığını bildirmişti.

Bununla birlikte, bu uyarı, dijital varlık pazarının patlama yaptığı bir zamanda meydana geldi. Artan sayıda dolandırıcılık projesi, birçok milletvekilini vatandaşlarının güvenliği konusunda endişelendiriyor. Teknolojiye ve yeniliğe oldukça açık olan Singapur, kripto para hizmetlerini yasaklamadı, ancak dolandırıcılık amaçlı bir anlaşmaya yatırım yapmaları durumunda insanlara ciddi bir uyarıda bulundu. Yenilikçi olmasına rağmen, “creator coin’ler” toplulukta şaşkınlık yarattı.

Bununla birlikte, Diamondhands takma adını kullanan baş yaratıcı, daha önce Andreessen Horowitz, Social Capital ve Coinbase Ventures dahil olmak üzere birçok büyük yatırımcının projeye dahil olduğunu söylemişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku