Okulu Bırakıp 19 Yaşında Milyoner Olan Genç Trader’dan Çarpıcı Tavsiyeler!

0 199

19 yaşındaki Sami Loyal, tam zamanlı trader olma hayalini gerçekleştirmek için birkaç yıl önce üniversiteden ayrılan bir kripto para tutkunu. Sami, okulu bıraktığından beri 1 milyon sterlinin üzerinde kar elde etti ve “Forflies” isimli başarılı bir YouTube kanalını yönetiyor. Pandeminin vurduğu bu zor günlerde, genç trader, kendi çizgisini tekip etmek isteyen yeni yatırımcılarla ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşıyor.

Londra’da yaşayan Sami, 15 yaşında okuduğu Jack Canfield’ın The Success Principles adlı ilk kitabının Bill Gates’in tavsiye ettiği okuma listesinden yer aldığını söyledi.

Sami’nin oluduğu ikinci ve üçüncü kitaplar finansal ticaretle ilgili. Bu kitaplar, Sami’yi Bitcoin (BTC) ticaretine başlamaya ve bir online ticaret analizi işi başlatmaya itti.

17 yaşında okulu bırakan Sami, “Üç kitap için yaklaşık 15 sterlin harcayarak, 15-19 yaşlarım arasında bir milyon sterlinlik bir iş kurmayı başardım”

“Bu kitaplar, bana hayallerimi gerçekleştirebileceğimi öğretti. Başarıya ulaşmak için izlenecek sürece ışık tuttu ve başardığım her şeyin arkasında kesinlikle bu kitaplar var.” dedi.

Muhtemelen, Alex Fazel tarafından yönetilen kripto para eğitim kanalı Cryptonites’in geçen haftaki bölümünde Sami’yi izlemişsinizdir  İkili, mini belgeselin 2. bölümü için bir araya geldi ve bu sefer, kripto para ticaret stratejilerine ve yatırımcıların tam zamanlı olarak alım satıma başlamayı planladığında ne yapılmaması gerektiğine dair izlenmesi gereken yolu detaylı bir şeklide anlattılar.

Duyguları Yönetmek

Sami, aşırı alım satım yoluyla kayıpları telafi etmeye çalışmanın, yeni bir trader için şimdiye kadarki en kötü strateji olduğunu belirtiyor.

Genç yatırımcı şunları söyledi:”YouTube kanalımda hep aynı örneği veriyorum. Eksi yüzde 50 kaybederseniz, mahvolmanıza rağmen paranızı ikiye katlamanız gerekir. O parayı geri kazanmak için iki kat daha fazla çalışmanız gerekiyor ”

Sebep? Bunun nedeni, kayıpların, kesinlikle bir kişinin genel psikolojisini ve ticaretin önemli bir parçasını alt üst edeceğidir. Bir ticaret atasözü, tüm ticaretin yüzde 80’inin tamamen duyguları yönetmek olduğunu, kalan yüzde 20’nin ise riskleri yönetmek olduğunu söylüyor

“Bir dahaki sefere yeni bir ticarete girmek istediğinizde ve gerçekten iyi bir fırsat gördüğünüzde, son seferinde ne kadar kötü bir şekilde kaybettiğinizi bilirsiniz. Ve şimdi örneğin o yüzde 50 kaybı telafi etmelisiniz. Sahip olmanız gerekenden daha az parayla taahhüt edebileceğiniz iyi bir fikre taahhütte bulunmayacaksınız veya ters giden pek çok şey olabilir, “diye ekledi:

“Dün kaybettiğiniz sadece para değil. Kendinize güvenmediğiniz için yarın değerlendiremeyeceğinz bir fırsat bu. ”

Loyal’e göre böyle bir senaryodan kaçınmak, daha az parayla alım satım yaparak, farklı göstergelerle daha fazla onay alarak ve alım satım söz konusu olduğunda güvenli uygulamaları takip ederek gereksiz riskler almamaktır.

“Bir ticaret kitabı, en iyi uygulamalar ve diğer başarılı tüccarların yaptığı şeyleri okuduysanız, bu tür ilkelere uymanız gerektiğini ve bu sorunlardan kaçınma eğiliminde olduğunuzu bilirsiniz”

Bir Ticaret Günlüğü Tutmak

Kulağa ne kadar büyük bir detay olarak gelse de, ayrıntılı bir günlük yazmak ve bunu istikrarlı bir şekilde sürdürmek, Loyal’in paylaştığı bir başka önemli ipucu. Bu, yalnızca en iyi uygulamaları korumasına ve geliştirmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda işe yaramayan popüler fikirlerden de kaçınmamızı hatırlatır.

“(Eğer) yükselen bir takoz göreceli güç endeksi veya hacim olsaydı, bu nedenleri yazardım ve girmemem gereken nedenleri yazardım. Ve bu bana yardımcı olacak: Bu işaretleri takip etmek oldukça faydalı. Bunlar oldukça güvenilmezdi. Ve işte bu şekilde göreceli güç endeksinin işe yaramaz olduğuna dair çok güçlü bir sonuca ulaştım ”

Sami, “Elbette bunu nasıl kullandığınıza bağlı olduğuna inanıyorum, ama oldukça kötü. Bence, bu sonuca vardım çünkü onu ticaret günlüğümde doğru şekilde kullanamıyordum; başarısız özelliklere yol açtı. ”

Sami, İşlemlerinde saatlik ve günlük grafikleri analiz etmenin yanı sıra 4 saatlik zaman dilimini kullanmayı da tercih ediyor. “Buradaki sorun şu ki, sürekli gelen çok sayıda yeni veri ve yeni tüccarlar, ne kadar çok ticaret yaparsam o kadar çok para kazanacağımı düşünerek bu büyük hatayı yapıyorlar. Ve daha kötü bir yaklaşım düşünemiyorum, “dedi Loyal.

“Çünkü tıpkı profosyonel bir kumarbaz gibi, beş dakikalık zaman diliminde her dakika bir yeni bir veri parçasını analiz ederek başarıya ulaşabilirsiniz”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku