Simon Peters: Enflasyon Bitcoin için iyi

0 0

Kripto para borsası e-Torodan Simon Peterse göre son zamanlarda herkesin endişelendiği enflasyon Bitcoin için oldukça olumlu bir gelecekle sonuçlanacak.

Simon Peters: Enflasyon varsa BTCnin parlak bir geleceği var

Geçtiğimiz günlerde Federal Rezerv başkanı Jerome Powell ABDnin 2 dolar sınırının ötesinde enflasyona izin vereceğini açıkladı. Geleneksel olarak bu genellikle ülkede enflasyonun ulaşmasına izin verilen en yüksek tutardır ancak ulusun  ve dünyanın koronavirüsle karşı karşıya olduğu özel koşullar göz önüne alındığında enflasyonun artmasına bir miktar izin veriliyor.

Bu kötü bir şey mi yoksa iyi bir şey mi? İnsanların ne kadar paniklediğini düşünmek gerçekten önemli değildi. Bu olumsuz duygu Bitcoini aşağı doğru bir spirale gönderen şeydir. O zamanlar piyasa değeri açısından dünyanın bir numaralı kripto para birimi 11 bin 000 dolar ın ortasında işlem görüyordu ancak haber açıklandıktan sonra para birimi birkaç yüz dolar düştü ve bir aydır en düşük seviyesi olan 11 bin 200 dolar aralığında işlem gördü.

Ancak şimdi varlık yeniden toparlanıyor gibi görünüyor ve 11 bin 600 dolar dan fazla işlem görüyor. Bu bir tesadüf olabilir mi? Şart değil. Bakın bitcoin tipik olarak ABD doları veya genel olarak fiat çok hareketli olmadığında iyi performans gösterme eğilimindedir ve ABD dolarının son zamanlarda karşı karşıya olduğumuz mevcut ekonomik koşullar nedeniyle zayıfladığı varsayılırsa bu Bitcoinin her zamankinden daha iyi performans göstereceği gerçeğini mantıklı kılıyor.

Bu nedenle son zamanlarda meydana gelen düşüşün bir şans eseri olduğunu varsaymak akla yatkındır ve bu herkesin Powell’ın sözlerinden dolayı yaşadığı korkusu nedeniyle geçici bir düşüş.

Her şey çok güzel olacak

Peters uzun vadede bunun dünyanın önde gelen kripto para birimi üzerinde olumlu bir etkisi olacağına inanıyor. Yakın tarihli bir röportajda şu yorumu yaptı:

Federal Rezerv şu anda ortalama enflasyonu hedeflediği için önemli bir politika değişikliği duyurdu. Genellikle Fed yüzde iki enflasyon oranını hedefler ancak bu yeni değişiklik altında potansiyel olarak yükselme oranlarından önce yüzde iki ortalamaya ulaşmak için hedefin üzerinde bir enflasyon döneminin takip ettiği bir durgun enflasyon dönemine izin verecektir. Faiz oranlarını yükseltmek genellikle Fedin enflasyonun hızla yükselmesini önlemek için uyguladığı bir fren. Bununla birlikte bu yeni yaklaşım kapsamında Jerome Powell ve FOMC enflasyon yüzde ikiyi aşsa bile harekete geçme eğiliminde olmayacaklar. Bitcoin giderek enflasyona karşı bir önlem olarak görülüyor ve Powellın bu politika değişikliğini hem perakende hem de kurumsal yatırımcıları bitcoin edinmeye teşvik etmesini bekliyorum.  Bilançolarında Bitcoini rezervde tutan daha fazla şirket bile görebiliriz.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku