Simon Peters: Enflasyon Bitcoin için iyi

Abone Ol
Simon Peters: Enflasyon Bitcoin için iyi
Serkan Aydın
 • 01 Eylül 2020
 • Yazar:

  Kripto para borsası e-Toro'dan Simon Peters'e göre, son zamanlarda herkesin endişelendiği enflasyon, Bitcoin için oldukça olumlu bir gelecekle sonuçlanacak.

  Simon Peters: Enflasyon varsa BTC'nin parlak bir geleceği var

  Geçtiğimiz günlerde, Federal Rezerv başkanı Jerome Powell, ABD'nin 2 dolar sınırının ötesinde enflasyona izin vereceğini açıkladı. Geleneksel olarak, bu, genellikle ülkede enflasyonun ulaşmasına izin verilen en yüksek tutardır, ancak ulusun  ve dünyanın koronavirüsle karşı karşıya olduğu özel koşullar göz önüne alındığında, enflasyonun artmasına bir miktar izin veriliyor.

  Bu kötü bir şey mi yoksa iyi bir şey mi? İnsanların ne kadar paniklediğini düşünmek gerçekten önemli değildi. Bu olumsuz duygu, Bitcoin'i aşağı doğru bir spirale gönderen şeydir. O zamanlar, piyasa değeri açısından dünyanın bir numaralı kripto para birimi 11 bin 000 dolar 'ın ortasında işlem görüyordu, ancak haber açıklandıktan sonra, para birimi birkaç yüz dolar düştü ve bir aydır en düşük seviyesi olan 11 bin 200 dolar aralığında işlem gördü.

  Ancak, şimdi varlık yeniden toparlanıyor gibi görünüyor ve 11 bin 600 dolar 'dan fazla işlem görüyor. Bu bir tesadüf olabilir mi? Şart değil. Bakın, bitcoin tipik olarak ABD doları veya genel olarak fiat çok hareketli olmadığında iyi performans gösterme eğilimindedir ve ABD dolarının son zamanlarda karşı karşıya olduğumuz mevcut ekonomik koşullar nedeniyle zayıfladığı varsayılırsa, bu Bitcoin'in her zamankinden daha iyi performans göstereceği gerçeğini mantıklı kılıyor.

  Bu nedenle, son zamanlarda meydana gelen düşüşün bir şans eseri olduğunu varsaymak akla yatkındır ve bu, herkesin Powell’ın sözlerinden dolayı yaşadığı korkusu nedeniyle geçici bir düşüş.

  Her şey çok güzel olacak

  Peters, uzun vadede bunun dünyanın önde gelen kripto para birimi üzerinde olumlu bir etkisi olacağına inanıyor. Yakın tarihli bir röportajda şu yorumu yaptı:

  Federal Rezerv, şu anda ortalama enflasyonu hedeflediği için önemli bir politika değişikliği duyurdu. Genellikle, Fed, yüzde iki enflasyon oranını hedefler, ancak bu yeni değişiklik altında, potansiyel olarak yükselme oranlarından önce yüzde iki ortalamaya ulaşmak için hedefin üzerinde bir enflasyon döneminin takip ettiği bir durgun enflasyon dönemine izin verecektir. Faiz oranlarını yükseltmek, genellikle Fed'in enflasyonun hızla yükselmesini önlemek için uyguladığı bir fren. Bununla birlikte, bu yeni yaklaşım kapsamında, Jerome Powell ve FOMC, enflasyon yüzde ikiyi aşsa bile harekete geçme eğiliminde olmayacaklar. Bitcoin giderek enflasyona karşı bir önlem olarak görülüyor ve Powell'ın bu politika değişikliğini, hem perakende hem de kurumsal yatırımcıları bitcoin edinmeye teşvik etmesini bekliyorum.  Bilançolarında Bitcoin'i rezervde tutan daha fazla şirket bile görebiliriz.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Simon peters ile ilgili her şey

  Simon Peters: Enflasyon Bitcoin için iyi

  Simon Peters: Enflasyon Bitcoin için iyi

  Kripto para borsası e-Toro'dan Simon Peters'e göre, son zamanlarda herkesin endişelendiği enflasyon, Bitcoin için oldukça olumlu bir gelecekle sonuçlanacak. Simon Peters: Enflasyon varsa BTC...

  • 01 Eylül 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.