Sıcak Gelişme!  Kongre Binasını Basan Aşırı Sağcı Trump Taraftarlarına Büyük Bitcoin (BTC) Bağışları Yapıldı!

0 0

   ABD Kongresi ABD Başkanı Donald Trumpı görevden atmak için harıl harıl çalışırken geçen hafta ABD Kongre Binası’nda meydana gelen isyanlarla ilgili sansasyonel bir açıklama geldi. Özel bir Yahoo News raporuna göre sağcı aktivistler bir ay önce yabancı hesaplardan Bitcoin (BTC) ile ödeme aldı. FBIın emekli yöneticilerinden Frank Figliuzzi bu raporu Twitterda paylaştı.

Aşırı sağcı aktivistlere ve Kongre binasını talan eden öncü kişilere ait 22 farklı sanal cüzdana Bitcoin (BTC) cinsinden yaklaşık yarım milyon dolar ödeme yapıldı. Tüm bunların ABD Kongre Binası saldırısından bir ay önce olduğu bildirildi. Kripto para araştırmacıları transferi kimin yaptığını belirlediklerini iddia ediyor ve ABD kolluk kuvvetleri şu anda bu konuyu araştırıyor.

Chainalysis Teyit Etti

14 Ocak Perşembe günkü bir açıklamada kripto para araştırma firması Chainalysis bir Fransızın bu hesaplara bir ay önce yaklaşık 28.15 BTC gönderdiğini bildirdi. Chainalysis raporunda Amerikalı Nick Fuentes adlı bir kişinin bu parayı aldığını bildirdi. Rapor şunları teyit etti:

“Şu anda Fuentes de dahil olmak üzere birçok alternatif sağ grup ve kişinin 8 Aralıktaki kongre saldırısından bir ay önce gerçekleşen tek bir işlemde büyük Bitcoin bağışları aldığına dair kanıtımız var. Ayrıca bağışçının  Fransa merkezli bir bilgisayar programcısı olduğuna dair veri elde ettk”.

Chainalysis Bitcoin bağışlarını kimin ve hangi grubun aldığına dair ayrıntılı bir belge de sundu. Fuentesin miktarın yarısını yani BTC ödemelerinde 250 bin dolar aldığı bildirildi.

Savcılık Soruşturması

Bu haftanın başlarında bir basın toplantısı sırasında ABD Başsavcısı Michael Sherwin şunları söyledi:

“Bu davalarda bu soruşturmanın kapsamı ve ölçeği gerçekten emsalsizdir”. Ayrıca savcıların bunu “para hareket ve iletişim kayıtlarına” daha derin incelemeleri içeren “önemli terörle mücadele veya istihbarat soruşturması” olarak ele aldıklarını da sözlerine ekledi.

Konuyla ilgili daha fazla ayrıntı kolluk kuvvetleri davayı inceledikten sonra önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak. Chainalysisin iletişim direktörü Maddie Kennedy kripto para birimlerinin şeffaf olacak şekilde tasarlandığını ve özellikle bu bağışların “uluslararası kapsamı” olduğunu ve araştırılması gerektiğini ekledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku