Bazı Asyalı Tüccarlar Bitcoin (BTC) Fiyatını Tahmin Etmek İçin Bu İki Altcoin i Takip Ediyor

0 4

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatları bu yıl artmaya devam ederken birçok tüccar boğa piyasasının ne zaman sona ereceğine dair herhangi bir gösterge arıyor. Bazıları cevabı bulduklarına inanıyor: Polkadot blockchainin tokenı olan polkadotu (DOT) analiz ediyorlar. 

Messariye göre  ABDdeki erken işlem saatlerinde DOT Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından sadece altı gün sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 13.22 dolara ulaştı.

EOSun 2017deki Fiyat Hareketi

Bitcoin fiyatını tahmin etmek için polkadot kullananlar. ayrıca başka bir altcoin olan EOSu da  yakından takip ediyorlar. 

CoinDesk ve sosyal medya kullanıcılarının yanı sıra özellikle Çin platformlarda konuşan kaynaklar Bitcoinin 2017 boğa piyasası ile EOS.IO blockchain platformunun yerel kripto para birimi olan EOS arasında paralellikler görüyor. Kaynaklar ayrıca Ethereum kurucu ortağı Gavin Wood tarafından başlatılan ve sözde “Ethereum katili” olarak kabul edilen bir proje olan Polkadotun aynı zamanda Ethererumun tahtına göz dikme hırsıyla doğan EOS.IO projesiyle benzer özellikler ve hedefler paylaştığını söylediler.  

Bitcoin fiyatı 2017nin boğa koşusunda zirveye ulaştıktan sonra birçok yatırımcı ve tüccar karlarını aldı ve bunları artık “alt sezon” olarak adlandırılan EOS gibi tokenlara taşıdı. EOS fiyatları Nisan 2018 sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve ardından “kripto kışı” nın başladığı söylendi.

EOS ve Bitcoin fiyatlarının 2017 ve 2018de ilişkili olduğu iddiaları tartışmalı.

Tokyo merkezli yatırım şirketi Anchor Valuenun CEOsu Terry Wilkinson bu konu hakkında “nedensellik değil ilişki” dedi. EOS “o zamanın protokoldeki en son projeydi ve bu nedenle bu döngü sırasında çok fazla hype toplayan token oldu.” dedi.

Block.one EOS.IOyu Eylül 2017de oluşturdu. Blok zinciri geliştiricilere Ethereuma kıyasla daha iyi ölçeklenebilirlik vaadiyle merkezi olmayan uygulamalar (dapps) oluşturmaları için bir platform sağlar. Proje ayrıca 2017 yazından Haziran 2018e kadar süren ve muhtemelen tarihteki en uzun süredir devam eden ICO olan ilk coin teklifi (ICO) ile biliniyordu.

EOS.IO ekosisteminin inşasında yatırımların çoğunu yönetmek ve yapmak için tokenlerinin büyük bir kısmı hedge fonlarına devredilirken tüccarlar ve yatırımcılar o sırada kriptoya sermaye girişlerinin bir göstergesi olarak EOSun fiyatını aldılar. EOSun fiyatı artmayı bıraktığında çoğu kişi bunu piyasadan çıkma işareti olarak gördü.

 Anchor Valuenun baş yatırım sorumlusu Jason Kim:  EOS.IO “Ethereumun pozisyonunu ve heyecanını yakalayamadı. Hız tek başına EOS’u satın almaya yetecek kadar insanı ikna edemedi.” dedi.

Polkadot ve 2020 Bitcoin Rallisi

Birçok kişi DOT’un Bitcoinin en son boğa koşusu ile olası korelasyonu hakkındaki şüphelerini dile getirdi. Bu turun ana itici güçleri 2017den önemli ölçüde farklı ve daha sonra perakende yatırımcılar tarafından ICO patlaması için teşvik edildi.

Bugünlerde piyasa büyük kurumsal yatırımcıların ve geçtiğimiz yaz patlayan DeFi alt sektörünün en son boğa piyasasının arkasındaki ana güç olduğu konusunda çoğunlukla hemfikir.

 Hong Kong merkezli kripto kredisi veren Babel Financein yatırım ve ticaret genel müdürü Simons Chene göre iki boğa koşusunun ardındaki mantık tamamen farklı. Bu turda Bitcoin satın alan yatırımcılar polkadot gibi pek çok altcoinden kar almıyor.

Wilkinson “DOT kesinlikle EOSun son boğa koşusunda yaptığı gibi aynı yeri dolduruyor” “Polkadot bloktaki yeni zincir olarak muhtemelen en yüksek beklentilere sahip olduğundan çizilmesi gereken paralellikler var ancak benim görüşüme göre bu boğa koşusu sonuncusundan farklıdır çünkü esas olarak büyük ölçüde 2017de olmayan kurumsal paranın girmesi etken olmuştur ” dedi.

Ve ICO patlamasının aksine birçok tüccar ve analist yarı özerk borsalar ve borç verenler olan hızla büyüyen DeFi dünyasının bir gün geleneksel finans dünyasının yerini alacak iddialı bir hedefle çok daha fazla potansiyel gösterdiğini söylüyor.

Nitekim “DeFi yazı” soğurken sektör hala oldukça aktif. Son birkaç gün içinde birden fazla DeFi tokeninde çift haneli büyüme görüldü. ABD Para Birimi Denetçisi Ofisinin (OCC) eski vekil başkanı Brian Brooks Financial Timesın DeFi sektörü tarafından desteklenen “kendi kendini yöneten” bankaların geleceği hakkında bir yazı yazdı.

Dolayısıyla DOTdaki hızlı fiyat artışı DeFi’nin devam eden büyümesinin yanı sıra projedeki yeni yükseltmeler ve iyileştirmelerin bir yansıması olabilir.

Bequantın araştırma başkanı Denis Vinokourov Polkadot ile entegrasyonu içeren merkezi olmayan bir borsa olan SushiSwap tarafından kısa süre önce yayınlanan 2021 yol haritasının DOT fiyatının yükselmesinin nedeni olabileceğini söyledi.

Messariye göre SushiSwap (SUSHI) fiyatları da duyurudan bu yana artarak son 24 saatte yüzde 14.63 artışla 5.5 dolara yükseldi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku